120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

مدیریت سبزمعاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو گفت: با حضور بیش از دو هزار کارشناس داخلی و خارجی از بیش از ۱۱۰ کشور جهان، دهمین دوره همایش و نمایشگاه بین‌المللی “مدیریت سبز” در ۲۹ و ۳۰ دی‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.
مهندس “علیرضا دائمی” امروز (چهارشنبه) در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون) در حاشیه نشست کارگروه برگزاری همایش بنیاد جهانی انرژی که در ساختمان ستادی وزارت نیرو برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار داشت: نشست کارگروه برگزاری همایش بنیاد جهانی انرژی با کمک انجمن مدیریت سبز ایران و مجموعه‌ای تحت عنوان Energy Globe موسسه جهانی انرژی که مرکز آن در کشور اتریش است، برگزار شد.
او با بیان اینکه هم‌زمان با برگزاری دهمین کنفرانس مدیریت سبز انرژی جایزه بنیاد انرژی نیز اهدا خواهد شد، گفت: راهبری برگزاری این همایش به عهده وزارت نیرو، محیط زیست و انجمن مدیریت سبز ایران است که برای هماهنگی‌های چگونگی برگزاری این همایش، جلسات متعددی تشکیل شده است.
دائمی با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود در این همایش مقام‌های عالی رتبه داخلی و خارجی حضور خواهد داشت، اظهار کرد: تاکنون بیش از صد میهمان خارجی شامل دانشمندان برجسته جهانی و متخصصان انرژی‌های نو از ۱۱۰ کشور از جمله اسپانیا، اندونزی، اکراین،‌ ایالات متحده آمریکا، هند، چین،‌ آذربایجان، آرژانتین، آلمان، بلژیک، بلغارستان، ترکیه، ژاپن، سوئد، سوئیس، کنیا، کلمبیا،‌ مالزی، مصر، نروژ، هلند، یونان،‌کانادا، برزیل و… آمادگی خود را برای حضور در این همایش اعلام کرده اند که در بین آنها چهره‌های سرشناس جهانی نظیر “کوفی عنان”، دبیرکل سابق سازمان ملل، پروفسور “ولفگانگ نیومن”، رئیس بنیاد جهانی انرژی و از صاحبنظران حوزه انرژی دنیا، “مونیکا گاندی” رئیس هیئت مدیره بنیاد جهانی انرژی، “آلبرت دوم” پرنس موناکو و… دیده می‌شوند.
او تصریح کرد: تلاش می‌کنیم با هماهنگی‌هایی که انجام خواهد شد این همایش با کیفیت مطلوب برگزار شود.
دائمی اضافه کرد: با توجه به سطح همایش پیش‌بینی شده رئیس جمهور، وزیر نیرو،‌ وزیر نفت، رئیس سازمان محیط زیست و دیگر مقامات عالی‌رتبه کشوری نیز حضور داشته باشند.
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو هدف اصلی از اجرای این همایش را توصیه‌ها و راهنمایی‌هایی برای استفاده از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر دانست و افزود: ایجاد بهره‌وری در استفاده از منابع مختلف مانند منابع آب و تاکید بر مباحث صلح دوستی بین جوامع بشری از ویژگی‌های این همایش است.
وی با بیان اینکه هزینه این همایش به‌طور کامل توسط مجموعه مردم نهاد و بخشی نیز توسط بنیاد جهانی انرژی تامین خواهد شد، گفت: در این راستا تاکنون بیش از ۱۰ کنفرانس بین‌المللی برگزار شده و مراسم اهدای جایزه نیز هر ساله در یکی از کشورهای جهان برگزار می‌شود و بنیاد جهانی انرژی تامین کننده منابع مالی این همایش بوده که از طریق کمک‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد جهان تامین می شود.
دائمی ادامه داد: بخشی از هزینه همایش نیز از مشارکت‌کنندگان داخلی که در نمایشگاه حضور خواهند داشت تامین می‌شود.
وی تصریح کرد: بخش‌های دولتی هیچ‌گونه تعهدی برای تامین هزینه‌های این همایش نداشته و تنها در برگزاری هرچه بهتر این همایش، دعوت از میهمانان خارجی و ساماندهی و کمک به راهبری همایش مشارکت دارند.
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو اضافه کرد: در این همایش چند طرح مهم بهره‌وری آب و انرژی که توسط متخصصان داخلی مطرح شده، به این همایش ارائه شده که امیدواریم مشمول جایزه شود.
وی در خصوص روند ارائه طرح به همایش گفت: طرح‌های مشمول جایزه در سه مرحله ارزیابی خواهند شد که در مرحله نخست بیش از ۳۵۰ طرح جهانی به همایش معرفی شده که پس از بررسی از بین آنها ۱۵ طرح برتر تعیین خواهد شد و در مرحله بعد ۵ طرح با اولویت بیشتر تعیین می شوند و سرانجام در مرحله نهایی یکی از این طرح ها به عنوان طرح سال بنیاد جهانی انرژی انتخاب و جایزه را از آن خود خواهد کرد.
دائمی اضافه کرد: با توجه به اینکه به زمان برگزاری همایش نزدیک هستیم، آخرین جلسه شورای راهبری را در نیمه دی‌ماه برگزار و هماهنگی‌های نهایی برای برگزاری هرچه بهتر همایش انجام خواهد شد.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×