120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

pil 0مدیر دفتر تحقیقات و استاندارد شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: با تجاری‌ سازی ایده ساخت سلول‌های خورشیدی با همکاری دانشگاه شهید چمران اهواز، در این زمینه خودکفا شده و دیگر نیازی به واردات این محصولات به کشور نخواهد بود.

محمدامین انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار پژوهشی ایسنا منطقه خوزستان، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین قراردادهای این شرکت در حوزه پژوهش با دانشگاه شهید چمران در خصوص ساخت سلول‌های خورشیدی است که تاکنون حدود ۴۰۰ میلیون تومان برای اجرای این پروژه هزینه شده است.

وی افزود: اگر ساخت این پروژه به اتمام برسد، مرحله بعد آن تجاری‌سازی و تولید انبوه است که به همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان و بخش خصوصی نیاز است.

انصاری تصریح کرد: اجرای این پروژه و تجاری‌سازی آن علاوه بر اینکه دانش بومی آن را در اختیار کشور می‌گذارد به حل مساله اشتغال نیز کمک شایانی می‌کند.

وی ادامه داد: نمونه آزمایشگاهی این طرح ساخته شده و ارزیابی موفقیت‌آمیزی در آزمایش‌ها از خود نشان داده است و به دنبال تجاری‌سازی و تولید انبوه آن هستیم.

انصاری با اشاره به بودجه یک میلیارد تومانی این شرکت در بحث تحقیقات عنوان کرد: حمایت از تجهیز آزمایشگاه‌هایی که درون استان فعالیت می‌کنند و عقد تفاهم‌نامه‌هایی با دانشگاه‌های خوزستان از مهم‌ترین عملکردهای تحقیقاتی این شرکت است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه هزینه‌های پروژه‌های انجام‌ شده توسط شرکت از منابع داخلی شرکت تأمین می‌شود، مشکلی در خصوص کمبود اعتبار در بحث‌های پژوهشی وجود ندارد.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×