120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

renewable-energy-solar-panels-and-wind-power-thumb12784025رئیس گروه مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان در سمینار مدیریت مصرف انرژی ویژه مربیان و دانش آموزان و مدرسان فنی حرفه‌ای انرژی‌های نو را فرصت و زمینه مناسبی برای اشتغال هنرجویان فنی حرفه ای اعلام کرد.

به‌گزارش برق نیوز، “فرید مظهری” با بیان این مطلب گفت: رویکرد شرکت‌های توزیع سراسر کشور توسعه انرژی‌های نو به ویژه انرژی خورشیدی است و استان ما نیز در سال‌های اخیر گام‌های اولیه را برای توسعه انرژی خورشیدی برداشته است و از این رو فرصت جدیدی برای هنرجویان فنی حرفه ای به وجود آمده تا در زمینه نصب، بهره‌برداری و تعمیر این تجهیزات برای خود، اشتغال‌زایی کنند.

وی افزود: با توجه به نیازی که برای نصب سلول‌های خورشیدی در استان وجود دارد هم اکنون شرکت ها و کارشناسان خارج از استان طرف قرار داد ما هستند و اگر افرادی کار آزموده ای در استان بتوانند این کار را انجام دهند از استان‌های دیگر بی نیاز می‌شده و همچنین زمینه اشتغال جوانان خود را فراهم می کنیم.

مظهری ادامه داد: با همکاری سازمان انرژی‌های نو و انعقاد تفاهم‌نامه با فنی حرفه‌ای برای آموزش مسائل مربوط به انرژی‌های نو و تجدید پذیر امکان پذیر است.

مظهری در ادامه به بهینه سازی و اصلاح مصرف برق اشاره کرد و گفت: با توجه به اهمیت موضوع مدیریت مصرف انرژی، سال ۸۸ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال اصلاح الگوی مصرف معرفی شد و در حال حاضر که موضوع اقتصاد مقاومتی از طرف وی جهت اجرا به ارگان‌های دولتی مطرح شده است، بازهم هم بر مدیریت مصرف به عنوان یک اصل مهم این موضوع تأکید شده است و تا زمانی‌که مدیریت مصرف نهادینه نشود اجرای کامل اقتصاد مقاومتی با مشکل مواجه خواهد شد.

مظهری با بیان اینکه رشد سرانه نامتعارف مصرف برق در ایران ۷٫۹ درصد است، از دلایل این موضوع پایین بودن بهای انرژی، فرسوده بودن تجهیزات و شبکه برق رسانی، راندمان پایین تجهیزات کارخانجات صنعتی و عدم اطلاع رسانی لازم درخصوص بهینه‌سازی مصرف انرژی به عنوان عوامل رشد بی رویه مصرف برق در کشور یاد کرد.

وی افزود: برای تولید یک کیلو وات ساعت انرژی جدید برق در حدود یکهزار دلار سرمایه گذاری لازم است، با توجه به اینکه سالانه ۴ هزار مگاوات ظرفیت جدید برای کشور لازم است، هر ساله دوازده هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری جدید در زمینه برق لازم است که در هر صورت با اجرای مدیریت مصرف می توان از خروج ارز جلوگیری نموده و این رقم را صرف سایر امور عمرانی و رفاهی جامعه کرد.

مظهری در پایان با اشاره به ورود ۸۰۰ گرم انواع گازهای آلاینده به ازای تولید هر کیلووات برق افزود: ایجاد نیروگاه‌های جدید علاوه بر هزینه های بالابرای ما، تبعات زیست محیطی زیادی در پی دارد و از این رو ساخت نیروگاه‌های جدید کاری منطقی و مقرون به صرفه نیست.

این سمینار آموزشی در راستای برنامه های شرکت توزیع برق استان در راستای نهادینه سازی مدیریت مصرف در ادارات و دستگاههای اجرایی برگزار شد و در آن مدرسان و کارآموزان فنی حرفه‌ای با اصول و روش‌های مدیریت مصرف آشنا شدند.

 

منبع:  توانیر


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×