120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

Tehran-Hashemiاستاندار تهران گفت: این ظرفیت در شهر تهران وجود دارد که در منازل و مجتمع‌های مسکونی با نصب تجهیزات تولید انرژی، استفاده از انرژی‌های نو را گسترش دهیم.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس “سیدحسین هاشمی” پیش از ظهر روز شنبه در آئین افتتاح پروژه‌های سه گانه شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در ساختمان این شرکت با بیان این مطلب اظهار داشت: در نامه‌ای که یک سال و نیم پیش به وزیر نیرو نوشتم پیشنهاد دادم با توجه به اینکه تهران در مسیر گسل قرار دارد و با توجه به آسیب‌پذیر بودن تهران در زمان بروز حادثه زلزله، لازم است در درازمدت گاز را از سبد انرژی تهران حذف و برق را جایگزین کنیم.
وی ادامه داد: با احداث نیروگاه‌های جدید در اطراف تهران باید در دراز مدت، سوخت مردم ازبرق تامین شود تا با آسیب و خطرات کمتری مواجه باشیم و حتی در این میان،‌ از سامانه‌های هوشمند نیز بهره ببریم.
هاشمی افزود: این طرح بایستی در دستور کار وزارت نیرو قرار گیرد تا ضمن بررسی اثرات اجتماعی، زیست محیطی و اقتصادی، روند اجرایی آن آغاز شود.
وی با اشاره به اینکه فرهنگ مصرف باید در جامعه بهینه شود به فراگیر شدن انرژی‌های تجدیدپذیر در جهان اشاره کرد و افزود: بیشتر کشورها از جمله جمهوری اسلامی در تلاش هستند تا در مسیر تولید برق از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر، قرار گیرند.
استاندار تهران با بیان اینکه در اغلب کشورهای پیشرفته بدنه ساختمان‌ها به سلول‌های فتوولتائیک تجهیز می‌شود، گفت: با نصب سلول‌های خورشیدی به جای شیشه می‌توان ضمن حفظ زیبایی ساختمان، در تامین برق آن نیز خودکفا بود.
وی با اشاره به هزینه گزاف تولید برق و اهمیت صرفه‌جویی اظهار داشت: در یک مقایسه جدی بین مصرف برق ادارات در سال گذشته و سال جاری، کاهش قابل قبولی در مصرف برق سازمان‌های اداری مشاهده شده است.
هاشمی تصریح کرد: برای سال آینده نیز به تمام دستگاه‌های دولتی و ادارات و سازمان‌ها ابلاغ خواهیم کرد تا در مقایسه با سال‌های قبل در مصرف برق صرفه‌جویی بیشتری داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ درصد تجهیزات برقی تهران عمری بیش از ۲۵ سال دارند، گفت: عمر مفید این تجهیزات تمام شده و باید تعویض شوند تا از پرت انرژی جلوگیری شود.
استاندار تهران ادامه داد: با نصب سلول‌های خورشیدی در بام های شیب دار خانه‌ها می‌توان هزینه آن را از طریق صرفه جویی در خرید برق تامین کرد.
وی با اشاره به اینکه درست مصرف کردن ریشه در اسلام دارد و باید به مردم تفهیم کرد که فرهنگ صرفه جویی از نکات ارزنده هر مذهب و اجتماعی است بیان داشت: اگر می خواهیم کشور به طرف اقتصاد پویا گام بردارد باید به اولویت‌ها که یکی از آنها آموزش فرهنگ مدیریت مصرف است توجه داشته باشیم.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×