120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

گزارش‌ها حاکی از آن است پروژه مترو احمدآباد – قندهار در کشور هند تصمیم دارد به منظور تأمین برق خطوط راه‌آهن، ایستگاه‌ها و تجهیزات جانبی آن از یک نیروگاه بادی به ظرفیت 20 مگاوات استفاده نماید. این اولین مترو در هند خواهد بود که برق آن از انرژی‌های تجدیدپذیر تأمین می‌گردد. این پروژه مستلزم سرمایه‌گذاری به میزان 2.7 میلیارد دلار می‌باشد.

بهره‌مندی از انرژی بادی ، وابستگی این پروژه به انرژی‌های فسیلی را کاهش خواهد داد، به طوریکه چنانچه این پروژه بتواند تأییدیه سازمان ملل متحد را برای کاهش آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای کسب نماید، اولین مترو در دنیا خواهد بود که با انرژی پاک کار می‌کند. مدت زمان پیش‌بینی شده برای این پروژه هفت سال می‌باشد که در سه فاز به اجرا در خواهد آمد. سهم نیروگاه بادی 20 مگاواتی این پروژه چیزی در حدود 22 میلیون دلار برآورد می‌گردد. هزینه‌های اولیه سرمایه‌گذاری این پروژه به دلیل هزینه تقریباً صفر سوخت فسیلی و نیاز کمتر به تعمیرات و نگهداری در مدت زمان بسیار کمی مستهلک خواهد گردید.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×