120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

انرژی بادی و خورشیدی هر یک مشخصات و امتیازات منحصر به فرد خود را دارند که این منابع انرژی تجدیدپذیر را به بهترین و پاک‌ترین انرژی‌ها تبدیل نموده‌اند. اما شاید تا کنون توجه کمتری به این نکته بسیار ظریف و جالب شده باشد که این دو انرژی تا حد بسیار زیادی مکمل یکدیگر هستند. چرا؟! به این دلیل که در طول روز، انرژی خورشیدی و انرژی بادی در زمان‌های متفاوت به اوج می‌رسند و استفاده از آنها به صورت هیبرید بسیار منطقی تر به نظر می‌رسد.

انرژی بادی فراساحلی (Offshore Wind) نسبت به انرژی خورشیدی در ساعات پایانی روز به حداکثر میزان خود می‌رسد، یعنی زمانی که خورشید غروب کرده است و نسیم دریا (Offshore Breeze) در حال شکل‌گیری است. در این ساعات است که مصرف برق نیز به اوج خود می‌رسد. حتماً زمانی که در ساحل ایستاده‌اید متوجه این جریان باد شده‌اید. انرژی خورشیدی ظهرها به اوج خود می‌رسد. این در حالیست که انرژی بادی فراساحلی در ساعات 7 یا 8 شب به حداکثر مقدار خود خواهد رسید. بنابراین با توجه به اینکه در شهرهای بزرگ ساعات پیک مصرف مطابق با ساعات فوق است، می‌توان به این نتیجه رسید که این دو منبع انرژی مکمل یکدیگر هستند و در ساعات پیک مصرف می‌توان از آنها استفاده نمود.

به منظور تأیید این موضوع به نمودارهای زیر توجه کنید:


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×