120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

فتوولتائیکتیم تحقیقاتی مؤسسه فن‌آوری ماساچوست (MIT) به فن‌آوریی دست یافته است که قادر است ضخامت سیلیکون مورد استفاده در پنل‌های فتوولتائیک را ضمن حفظ کیفیت و بازدهی آن تا میزان بیش از 90% کاهش دهد. میزان استفاده از سیلیکون عامل اصلی اختلاف قیمت در تولید پنل‌های فتوولتائیک است. کارشناسان این تیم تحقیقاتی عقیده دارند که با این روش، بازدهی پنل‌های فتوولتائیک فیلم نازک بدون در نظر گرفتن ضخامت آن، افزایش محسوسی خواهد داشت.

این تیم تحقیقاتی تنها قدم‌های نخستین در ساخت این گونه جدید از سلول‌های خورشیدی را برداشته‌اند و توانسته‌اند که یک سطح طرحدار با الگویی خاص بر روی صفحات سیلیکون بسازند و به این ترتیب بهتر شدن کارایی آنرا در جذب و به دام انداختن نور به نمایش بگذارند. قدم بعدی ساخت یک پنل فتوولتائیک کامل و واقعی است که بایستی بتواند بازدهی بهتر خود را نسبت به مدل‌های قدیمی به اثبات برساند.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×