120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

گرمایش در زمستان

5 نکته برای مدیریت انرژی در زمستان

با آغاز فصل سرد، افزایش هزینه‌های جاری ساختمان‌ها به دلیل نیاز به سیستم گرمایش کاملاً محسوس خواهد بود. با استفاده از این 5 نکته کوچک می‌توانید در مصرف بهینه انرژی و کاهش هزینه‌ها به اقتصاد خود و خانواده (و صد البته حرکت به سمت زندگی سبز) اقدام نمایید:

1-   اصلاح یا تعویض پنجره‌ها

در صورتیکه بودجه کافی برای نصب پنجره‌های جدید ندارید، می‌توانید با استفاده از یک پلاستیک ضخیم مانع خروج هوای گرم از درز پنجره‌ها و اتلاف انرژی شوید. همچنین این امکان برای شما بوجود خواهد آمد تا اولاً دمای سیستم گرمایش را پایین‌تر آورده و یا آنرا برای مدتی خاموش نمایید.

2-   با نصب یک ترموستات قابل برنامه‌ریزی، هزینه‌ها را تحت کنترل خود درآورید

نصب یک ترموستات به شما اجازه خواهد داد تا دمای محیط و به تبع آن هزینه‌ها را مدیریت کرده و تحت کنترل خود درآورید. با گذاشتن چند روانداز سبک یا پتو بر روی صندلی و مبل، به دیگران اجازه خواهید داد تا در صورت نیاز به گرمایش بیشتر، از آنها استفاده نمایند. این یکی از مهمترین نکات در کاهش هزینه‌ها است.

3-   آبگرمکن (سیستم تولید گرما) را عایق کنید

با کاستن 3 درجه از دمای تنظیم شده سیستم گرمایش و سرمایه‌گذاری بر روی عایق‌بندی آن کماکان قادر به استفاده بهینه از این سیستم خواهید بود. این یک سرمایه‌گذاری کوچک خواهد بود که نتایج و دست‌آوردهای بزرگی به همراه خواهد داشت.

4-   از گیاهان برای تصفیه و پالایش هوا استفاده کنید

با استفاده از گیاهان و درختچه‌های تزئینی در محیط، علاوه بر زیبایی ظاهری به پالایش و تصفیه هوای محیط علاوه کمک خواهید کرد. گیاهان قادر هستند با جذب گازهای سمی موجود در محیط، هوا را تصفیه نموده و به این حس بهتری به شما خواهند بخشید.

5-   نصب فن در ارتفاعات بالاتر

از آنجا که طبق قوانین سیالاتی، هوای گرم بالاتر از هوای سرد قرار گرفته و معمولاً هوای سطوح فوقانی اتاق‌ها گرمتر از پایین است، نصب یک فن یا دمنده ارزان قیمت و با سرعت کم، می‌تواند به جریان هوا در اتاق و یکنواختی دمای محیط کمک شایانی نماید.

اگر چه این 5 نکته برای زندگی سبز بسیار کاربردی هستند، اما کافی نیستند. شما بایستی بر حسب نیازهای خود و ساکنین، لیستی از اقدامات منتهی به کاهش مصرف انرژی تهیه کنید و آنها را اجرایی نمایید. با تفکری مثبت به مصرف بهینه انرژی در ذخیره سازی منابع مالی خود و کمک به حفظ محیط زیست کمک کنید.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×