120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

برق خورشیدی

چندی پیش شرکت سان ادیسون (SunEdison)، یکی از بزرگترین شرکت‌های سرمایه‌گذار و نصب کننده سیستم‌های خورشیدی، خبر مربوط به پروژه تأمین برق خورشیدی برای 30 روستا در هند را اعلام کرد. در حال حاضر عملیات نصب پنل‌های خورشیدی برای یکی از این روستاها به اتمام رسیده است که شامل شبکه برق‌رسانی به 70 خانوار در این روستا و سیستم باتری پشتیبان برای تأمین تمام روز برق می‌باشد. طبق گفته‌های مدیر عملیات آسیای جنوبی این شرکت، نصب سیستم خورشیدی برای اولین روستا به صورت پایلوت صورت گرفته است و انتظار نمی‌رود که از این بابت سودی عاید شرکت سان ادیسون بشود. اما انتظار بر این است که مقیاس بزرگ این پروژه و اصلاحاتی که در طراحی و اجرای آن اعمال خواهد شد باعث کاهش هزینه‌ها و کسب درآمد شرکت در ظرف چندسال آینده خواهد گردید. وی همچنین ابراز امیدواری نمود تا سال 2014 بتوانند این پروژه را در مقیاس چند هزار روستا اجرا کنند. علت خوشبینی شرکت سان ادیسون، روند رو به نزول قیمت پنل‌های خورشیدی است که برق تولیدی را نسبت به ژنراتورهای دیزل ارزان‌تر می‌نماید.

دیزل و ژنراتورهای دیزل منبع اصلی تأمین برق در بخش‌های جنوبی آسیا و آفریقا است. دلیل این وابستگی، چیزی جز عدم دسترسی به شبکه توزیع برق و مشکلات ناشی از خاموشی‌های مکرر نیست. این درحالیست که قیمت پایین برق خورشیدی می‌تواند استفاده از انرژی تجدیدپذیر خورشیدی را در کشورهای فقیرتر تسریع بخشیده و جایگزینی مناسب برای تجهیزات دیزل و کاهش زمان انتظار برای اتصال به شبکه و بهبود زیرساختارهای توزیع باشد.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×