120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

خودرو برقی

قبلاً در خصوص گذشته تلخ و آینده شیرین خودروهای برقی با شما صحبت کردیم. اما در اینجا می‌خواهیم یکی از نشانه های همین آینده شیرین و روشن را به شما معرفی کنیم. هنگامی که صحبت از تکنولوژی افزایش مسیری است که یک خودرو برقی قادر به پیمودن آن است، همواره فرض بر این بوده که این خودرو به یک موتور بنزینی یا دیزل نیز جهت ادامه مسیر مجهز است. اما اگر بتوانیم به جای آن از بیوسوخت که سازگاری بیشتری با محیط زیست دارد استفاده کنیم چطور؟ این همان ایده‌ای است که توسط گروهی از شرکتهای دانمارکی مطرح شده است.

هدف از طراحی و ساخت این خودرو برقی که پشتوانه مالی دولتی دارد، افزایش بازه حرکتی این خودروها با استفاده از پیل سوختی بیومتانول است. بیومتانول که نام دیگر آن متیل الکل است به عنوان یک سوخت تقریباً پاک با آلایندگی بسیار کمتر از سوخت‌های فسیلی (تقریباً نزدیک به صفر) در نظر گرفته شده است. سال گذشته دولت آمریکا با ملاحظه ارزش این سوخت به عنوان یک سوخت جایگزین، پروژه‌ای را جهت ارزیابی توانایی بازار پیل‌های سوختی متانول تعریف نموده است.

این خودرو برقی که از سوخت بیومتانول در کنار باتری های قابل شارژ با برق بهره می‌برد قادر است مسافت 800 کیلومتر را بپیماید. این رقم چیزی در حدود 200 کیلومتر بیشتر از مسافتی است که Checy Volt می‌توانست پشت سر گذارد. سازندگان این خودرو برقی می‌گویند سوخت‌گیری مجدد این خودرو ظرف کمتر از سه دقیقه انجام خواهد شد و تلفات انرژی حرارتی حاصل از سوخت آن برای گرمایش یا سرمایش داخل اتاق خودرو بکار خواهد رفت. هنوز صحبتی از زمان پیش‌بینی شده برای ارایه این خودرو برقی به بازار و امکان تولید انبوه آن به میان نیامده است.

ویدئو در یوتیوب:

 


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×