120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

همواره زمانی که صحبت از انرژی به میان می‌آید نوک پیکان حملات به سمت تکنولوژی خواهد بود، چرا که در نظر عموم مردم، لوازمی همچون تلویزیون و یخچال که دستاوردهای تکنولوژی هستند خود مصرف کننده انرژی می‌باشند. اما از این نکته نیز نباید غافل شد که می‌توان انرژی را در جهت منافع سبز و حفظ سرمایه مورد استفاده قرار داد. انتخاب و استفاده از چند ابزارک (Gadget) ساده در منزل و یا محل کار می‌تواند در کاهش میزان مصرف انرژی و صرفه جویی مالی بسیار مؤثر واقع شود. با در نظر گرفتن این موضوع، برنامه سه مرحله‌ای زیر به شما خواهد آموخت که چگونه می‌توان با استفاده از تکنولوژی به ذخیره انرژی و سرمایه خود بپردازید:

در اولین قدم شما باید نگاهی به وسایل موجود در گوشه و کنار منزل یا محیط کار خود بیاندازید و ببینید که آیا این دستگاه‌ها واقعاً و آنطور که بایست، کارا و پربازده هستند؟ طبق مطالعات انجام گرفته در حدود 60% انرژی مورد استفاده در یک خانه مسکونی صرف گرمایش یا سرمایش می‌شود. پس لازم است در انتخاب یک سیستم کارا و با کیفیت دقت بیشتری نمود. خوشبختانه برچسب انرژی در این گونه موارد می‌تواند اطلاعات خوبی در اختیار قرار دهد. ممکن است در نگاه اول، تعویض لوازمی همچون یخچال، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و غیره نیاز به سرمایه‌گذاری زیاد داشته باشد، اما سود ناشی از عدم مصرف انرژی زیاد در دراز مدت بسیار ارزشمند خواهد بود.

قدم دوم کنترل میزان مصرف هر یک از لوازم است. مطمئناً با مانیتور کردن مصرف هر یک از دستگاه‌ها انگیزه کافی برای تعویض آنها ایجاد خواهد شد! برای اینکار می‌توانید از ابزارک‌هایی که در بازار موجود است استفاده کنید و مقدار مصرف هر یک از لوازم را مشخص کنید. سپس مقدار مصرف آنها را با مدل‌های جدید همان دستگاه مقایسه کنید.

سومین قدم پس از اینکه رفتار خود را در مصرف انرژی اصلاح و لوازم کم بازده را تعویض نمودید این است که از هدر رفتن انرژی از طریق کف، دیوارها و پنجره‌ها جلوگیری کنید. با استفاده از کفپوش مناسب و عایق مناسب برای دیوارها و پنجره‌های دوجداره، این کار تا حد زیادی امکان‌پذیر خواهد بود. علاوه بر این، استفاده از سیستم‌های خورشیدی می‌تواند بخش عمده‌ای از مصارف شما را پوشش دهد. همچنین استفاده از آبگرمکن خورشیدی نیز در کاهش مصرف انرژی بسیار مفید خواهد بود.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×