120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

پل خورشیدی

به گزارش گاردین، بزرگترین پل خورشیدی جهان در ایستگاه Brackfriars  لندن در حال ساخته شدن است. در این پروژه از 4400 پنل خورشیدی استفاده شده است و انتظار می‌رود 900 مگاوات ساعت برق خورشیدی در سال تولید نماید که ضمن جلوگیری از تولید 511 تن دی‌اکسیدکربن، نیمی از برق مورد نیاز این ایستگاه قطار را تأمین خواهد نمود.

مجری این طرح می‌گوید: ایستگاه‌های قطار و پل‌ها بخشی از مناظر شهری لندن هستند و از اینکه این پل قادر به تولید برق از منابع تجدیدپذیر است احساس شعف می‌کنیم. برای اینکه مردم ببینند و اعتقاد پیدا کنند که استفاده از انرژی خورشیدی به طور عملی امکان‌پذیر است، تجهیز این پل به پنل‌های خورشیدی یگ گام حیاتی در این راه بود. پنل‌های خورشیدی که در این پل نصب شده‌اند نه تنها باعث تولید نیمی از برق مورد نیاز ایستگاه می‌شود، بلکه با ایجاد سایه، شرایط مطلوبی را برای عابرین فراهم خواهد ساخت.

مزیت دیگری که پروژه پل خورشیدی نسبت به سایر پروژه‌های خورشیدی دارد این است که از فضای فوقانی موجود بر روی پل استفاده نموده و دیگر نیازی به اشغال سطح زیادی بر روی زمین نمی‌باشد. یکی دیگر از روشهای استفاده از منابع طبیعی که در این پروژه از آن بهره جسته‌اند، تأمین روشنایی مورد نیاز ایستگاه از طریق لوله های خورشیدی است.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×