120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

کاهش رو به زوال منابع سوخت فسیلی و عواقب و مشکلات زیست محیطی ناشی از مصرف آنها بشر را ناگزیر به جستجوی منابع انرژی جایگزین از جمله انرژی‌های تجدیدپذیر کرده است. مصرف اسراف گونه منابع فسیلی در کشور هشداری بر ضرورت بهره‌برداری از منابع تجدیدپذیر فراوان همانند انرژی‌های خورشیدی، بادی، زمین گرمایی و نیروگاه‌های آبی کوچک است. از سوی دیگر نسل حاضر با روندی غیرقابل قبول سهم نسل‌های آینده را از ثروت‌های خدادادی کشور مصرف می‌کند. پس باید به جای روند رو به افزایش اتکا به منابع انرژی زیرزمینی رو به زوال، بخشی از آن صرف سرمایه گذاری برای توسعه بهره‌برداری از انرژی های تجدیدپذیر شود و همزمان نسبت به اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی عمومی در خصوص روشهای بهینه مصرف انرژی و مدیریت صحیح آن اقدام نمود.

اهمیت انرژی‌های تجدیدپذیر در سراسر جهان درک شده است و این امر به صورت برگزاری نمایشگاه‌ها و کنفرانس های متعدد در این زمینه در کشورهای مختلف انعکاس یافته است و انتظار می‌رود تغییرات زیادی در بهره‌برداری از انرژی‌های تجدیدپذیر در سال‌های پیش رو صورت پذیرد. همچنین توسعه و کاربرد فناوری‌های جدید راه را برای استفاده گسترده از انرژی‌های مذکور هموارتر ساخته است.

بنابراین، سایت دانیار ضمن تمرکز بر مسایل مربوط به حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر، محیط زیست و معماری پایدار، اطلاع‌رسانی عمومی در زمینه آخرین دستاوردهای فن‌آوری و پیشرفت‌های اخیر در بهره‌برداری از انرژی‌های تجدیدپذیر و ترویج فرهنگ استفاده و مدیریت صحیح انرژی را به عنوان هدف و رسالت اصلی خود تعریف نموده و آخرین اخبار و مطالب برگزیده را به صورت ترجمه شده در اختیار مخاطبین خود قرار می‌دهد. ذکر این نکته ضروریست که مطالبی که در دسته‌بندی آموزشی قرار گرفته است، برگرفته از کتابچه‌ها و گزارشات سازمان انرژی‌های نو ایران (سانا) می‌باشد. سایر مطالب توسط تیم دانیار ترجمه و آماده نشر می‌گردد و هر گونه کپی‌برداری از این مطالب بدون ذکر منبع و لینک اصلی آن بر روی سایت دانیار ممنوع بوده و دانیار تمامی حقوق را برای خود محفوظ می‌داند. بنابراین استفاده از مطالب در دیگر سایت‌ها و رسانه‌های الکترونیک تنها با ذکر نام دانیار و درج لینک به همان مطلب در دانیار مجاز است. همچنین ذکر مطلب در رسانه‌های چاپی فقط با کسب اجازه قبلی مجاز خواهد بود.

 دعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×