120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60
مهر ۱۳۹۱

ژاپن و پتانسیل 20 گیگاوات انرژی ژئوترمال

نیروگاه-ژئوترمال-زمین-گرمایی طبق گزارشی که توسط نیویورک تایمز منتشر شده است، ژاپن پتانسیل استفاده از 20 گیگاوات انرژی ژئوترمال (زمین گرمایی) را دارا می‌باشد. در حال حاضر، این کشور دارای 17 نیروگاه ژئوترمال است و 535 مگاوات از برق مورد نیاز خود را از این طریق تأمین می‌کند. بیش از 80%... (ادامه مطلب)

۳۰ مهر ۱۳۹۱ 1,394 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی زمین گرمایی،خبر

برابری ظرفیت انرژی خورشیدی مقیاس کوچک با 245 نیروگاه اتمی

انرژی-خورشیدی-پنل-فتوولتائیک با در نظر گرفتن ظرفیت حاصل از سیستم‌های جمع‌آوری انرژی حرارتی خورشید، مجموع ظرفیت انرژی خورشیدی در جهان به 245 گیگاوات در سال 2011 رسیده است که کمی بیش از مجموع ظرفیت انرژی بادی در دنیاست. این مقدار انرژی معادل 245 نیروگاه اتمی است. انرژی خورشیدی... (ادامه مطلب)

۲۹ مهر ۱۳۹۱ 1,303 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی بادی،انرژی خورشیدی،خبر

بزرگترین پروژه نیروگاه بادی فراساحلی در جهان

نیروگاه-بادی-فراساحلی بزرگترین پروژه نیروگاه بادی دنیا در حال شکل‌گیری است. پروژه نیروگاه بادی فراساحلی 7200 مگاواتی در سواحل شرقی انگلیس به زودی اجرا و برق حاصل از آن به شبکه برق این کشور تزریق خواهد شد. هم اکنون شرکت انرژی های بادی IBERDROLA کارهای مقدماتی این پروژه را با... (ادامه مطلب)

۲۶ مهر ۱۳۹۱ 1,302 بازدید ۱ دیدگاه موضوع: انرژی بادی،خبر

پتانسیل انرژی های تجدیدپذیر در ژاپن

خورشیدی-ژاپن طبق گزارش سایت دنیای انرژی‌های تجدیدپذیر، سرزمین خورشید تابان، ژاپن، تا سال 2016 میلادی پتانسیل دستیابی به 7.6 گیگاوات انرژی بادی و تا سال 2014 توانایی استفاده از 17.3 گیگاوات انرژی خورشیدی را دارا می‌باشد. با این احتساب مجموع این ظرفیت‌ها قریب به 25... (ادامه مطلب)

۲۵ مهر ۱۳۹۱ 1,151 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک،خبر

صدور مجوز تولید ۱۲هزار مگاوات برق بادی/ دلایل توقف کار بخش خصوصی

آرمودلی خبرگزاری فارس: رئیس سازمان انرژی‌های نو ایران با بیان اینکه حتی یک مگاوات برق بادی در کشور توسط بخش خصوصی تولید نشده است، گفت: مشکلات اخذ وام و وضعیت نامشخص اقتصادی از دلایل اصلی پایین بودن ظرفیت نصب‌شده نیروگاه‌های بادی خصوصی است. یوسف آرمودلی... (ادامه مطلب)

۲۴ مهر ۱۳۹۱ 902 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی بادی،خبر

ذخیره سازی انرژی با استفاده از هوای مایع

12,000 BTU refrigeration compressor surrounded by stainless steel tubing. یک روش ذخیره سازی انرژی که می‌تواند جایگزین باتری شود، استفاده از هوای مایع است. در این روش هوا تا تبدیل شدن به مایع سرد شده و در یک مخزن تحت خلاء تا زمانی که مجدداً مورد نیاز باشد نگهداری می‌شود. هوا مخلوطی از گازهاست و بخش عمده‌ای از این مایع را... (ادامه مطلب)

۲۴ مهر ۱۳۹۱ 1,951 بازدید ۲ دیدگاه موضوع: خبر


دعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×