120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60
آذر ۱۳۹۱

تجهیز ایستگاه های اتوبوس به لامپ های نوردرمانی

نوردرمانی /* ترجمه و نگارش: سمیه جهانی */ شرکت سوئدی (Umea Energi) به عنوان یک برنامه پایلوت جدید اقدام به نصب لامپ های نوردرمانی در 30 ایستگاه اتوبوس در شهر اوما نموده است. این برنامه به منظور دادن مقدار کمی انرژی به منتظران اتوبوس در نظر گرفته شده است. اوما که در... (ادامه مطلب)

۲۲ آذر ۱۳۹۱ 1,314 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،انرژی‌های پاک،خبر

با وزوز فلوئورسنت خداحافظی کنید

20121126nanotech6625 /* ترجمه و نگارش: سمیه جهانی */ دانشمندان در دانشگاه "فارست ویک" توانسته‌اند برای نورپردازی‌های با مقیاس بزرگ از فن‌آوری جایگزینی که عاری از لرزش معمول در لامپ های فلوئورسنت است استفاده کنند. به ادعای آنها کارایی این فن آوری حداقل دو برابر کارایی... (ادامه مطلب)

۲۰ آذر ۱۳۹۱ 1,037 بازدید بدون دیدگاه موضوع: خبر

راه‌اندازی تالار گفتگوی تخصصی انرژی های تجدیدپذیر

Community از امروز بخش جدیدی از سایت که تالار گفتمان یا Forum نام دارد و شاید بسیاری از شما عزیزان آشنایی کامل با آن داشته باشید، راه‌اندازی گردید. تالار گفتگوی تخصصی انرژی های تجدیدپذیر مکانی مناسب برای گردهمایی متخصصین، مهندسان، دانشجویان و همچنین شرکتها و... (ادامه مطلب)

۱۸ آذر ۱۳۹۱ 1,175 بازدید بدون دیدگاه موضوع: خبر

تولید بخار آب از انرژی خورشیدی برای نخستین‌بار

rss_21846 تولید بخار آب از نور خورشید : محققان دانشگاه رایس موفق به ارائه روشی نوین شدند که در آن برای نخستین بار از نور خورشید در تولید بخار آب بدون جوشاندن این مایع تا دمای جوش آن استفاده می‌شود. به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،... (ادامه مطلب)

۱ آذر ۱۳۹۱ 1,537 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،خبر


دعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×