120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60
دی ۱۳۹۱

اجرای طرح خانه سبز

قائم مقام سازمان حفاظت محیط زیست از اجرای طرح خانه سبز با هدف به صفر رساندن مصرف انرژی در چشم انداز بیست ساله خبر داد. به گزارش خبرنگار مهر، علی محمد شاعری در مراسم افتتاحیه طرح ملی معاینه فنی موتورخانه در بیمارستان میلاد که پیش از ظهر شنبه همزمان... (ادامه مطلب)

۳۰ دی ۱۳۹۱ 961 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک،خبر

نخستین اطلس انرژی‌های پاک رونمایی شد

sultanahmeda آژانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر (IRENA) از نخستین اطلس جهان با موضوع انرژی‌های پاک رونمایی کرد. به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این اطلس اطلاعات گسترده‌یی را در خصوص پتانسیل انرژی تجدیدپذیر کشورها در اختیار می‌گذرد. به... (ادامه مطلب)

۲۶ دی ۱۳۹۱ 1,226 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک،خبر

طراحی خشک کن خورشیدی با حداقل مصرف انرژی

خشک کن خورشیدی امیدرضا روستاپور طراح خشک کن خورشیدی ترکیبی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با بیان اینکه خشک کن خورشیدی ترکیبی به مکانیزم تغییر زاویه دریا نیز مجهز است، گفت: با استفاده از این خشک‌کن خورشیدی می‌توان از طریق تابش مستقیم و گرمایش... (ادامه مطلب)

۲۰ دی ۱۳۹۱ 1,225 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،خبر

تدوین استانداردهای ملی فتوولتاییک

rss_21908 سولارین: با گسترش استفاده از انرژیهای تجدیدپذیر در دنیا به خصوص انرژی خورشیدی، نیاز است تا برای عملکرد صحیح، کارا و ایمن این تکنولوژی چارچوب و قواعد معینی تدوین گردد. تاکنون در دنیا بالغ بر 200 عنوان استاندارد در زمینه فتوولتاییک گردآوری و تالیف شده... (ادامه مطلب)

۱۹ دی ۱۳۹۱ 1,142 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،خبر

اپل: از آیفون تا سیستم ذخیره سازی انرژی بادی!

apple-wind2 شرکت اپل (Apple Inc.)، یکی از مشهورترین سازندگان تلفن‌های هوشمند، لپ تاپ و تبلت، اخیراً سیستم جدیدی برای ذخیره سازی انرژی بادی طراحی کرده است. این شرکت چندی پیش در پی یافتن راهی مناسب جهت تأمین برق مورد نیاز دیتاسنترهای خود بوده است که در این حین متوجه... (ادامه مطلب)

۱۸ دی ۱۳۹۱ 1,144 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی بادی،خبر

دستور توقف ساخت نیروگاه‌های برق

نیروگاه سیکل ترکیبی در حال ساخت رئیس‌جمهور دستور توقف ساخت نیروگاه‌های برق را صادر کرد. رئیس جمهوری به دلیل افزایش اتلاف تولید، انتقال و توزیع برق در نیروگاه‌های عظیم حرارتی خواستار توقف ساخت نیروگاه‌های بزرگ برق توسط وزارت نیرو شد و اعلام کرد: باید در تمامی کشور طراحی، ساخت،... (ادامه مطلب)

۱۷ دی ۱۳۹۱ 1,260 بازدید بدون دیدگاه موضوع: خبر


دعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×