120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60
بهمن ۱۳۹۱

انرژی بادی ، سومین منبع عمده تامین نیروی الکتریکی در چین

توربین بادی چین بنابر گزارش روزنامه مردم، انرژی بادی در چین سومین منبع عمده تامین الکتریسیته است. مطابق اطلاعاتی که هفته گذشته توسط انجمن انرژی باد چین (CWEA) ارایه شد، تولید برق بادی در چین در سال 2012 جمعا به 4/100 بیلیون کیلو وات ساعت رسید که نشان از رشد نیم درصدی این... (ادامه مطلب)

۲۹ بهمن ۱۳۹۱ 987 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی بادی،خبر

رشد برق خورشیدی بر روی پشت بام منازل مسکونی در سال 2013

rooftop-solar-power-array پس از تصمیم دولت آلمان برای خارج کردن نیروگاه های هسته ای از چرخه ی تولید برق تا سال 2020، این کشور در نظر دارد که در ردیف یکی از مراکز اصلی در زمینه انرژی تجدیدپذیر قرار گیرد. شرکت Conergy که یکی از مهم ترین تولیدکنندگان پنل در آلمان می باشد اعلام کرده است... (ادامه مطلب)

۲۱ بهمن ۱۳۹۱ 1,218 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،خبر

پرواز بزرگترین بادبان خورشیدی به فضا در 2014

بادبان خورشیدی بزرگترین بادبان خورشیدی قرار است در سال 2014 در ماموریتی برای نمایش ارزش نیروی محرکه بدون سوخت به سکوی پرتاب هدایت شود. به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این بادبان خورشیدی ناسا ملقب به Sunjammer از یک طرف حدود 38 متر بوده و مساحت آن... (ادامه مطلب)

۱۶ بهمن ۱۳۹۱ 1,015 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،خبر

نخستین جشنواره بورس ایده‌ها در انرژی

نخستین جشنواره بورس ایده‌ها در انرژی ، ششم اسفند ماه امسال به همت پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان برگزار می‌شود. به گزارش سرویس علمی ایسنا، تکنولوژی‌های نوین انرژی، تکنولوژی‌های انرژی هسته‌ای، اقتصاد انرژی و محیط زیست، صرفه جویی و بهینه سازی... (ادامه مطلب)

۱۶ بهمن ۱۳۹۱ 1,284 بازدید بدون دیدگاه موضوع: اخبار کنفرانس و همایش

تولید زغال زیستی از پسماندهای گیاهی و حیوانی

اخیرا محققان دانشگاه تهران دستگاهی را ساخته اند که قادر است با استفاده از پسماندهای گیاهی و حیوانی زغال‌های زیستی تولید کند. علی محرک- مجری طرح در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به جزئیات این دستگاه اظهار داشت: دستگاه طراحی شده قادر به جمع آوری،... (ادامه مطلب)

۱۶ بهمن ۱۳۹۱ 886 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی زیست توده،خبر

نوآوری در ذخیره سازی انرژی های پاک

توربین بادی /*  ترجمه و نگارش: نجمه سلمه نژاد */ هنگامی که خورشید می تابد، روشنایی می بخشد و باعث فتوسنتز در گیاهان می شود. ما نیز با صفحات خورشیدی، تابش خورشید را دریافت می کنیم. بشر از اشعه خورشید برای تأمین الکتریسیته استفاده می کنید و برای زمانهایی که نور... (ادامه مطلب)

۱۵ بهمن ۱۳۹۱ 1,274 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی بادی،انرژی خورشیدی،خبر


دعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×