120x240


120x240


120x240


120x240


120x240





648x60
468x60
خرداد ۱۳۹۲

ساخت دستگاهی برای تولید برق از رودخانه توسط محقق ایرانی

تولید برق از رودخانه محققان کشور موفق به ساخت دستگاهی برای تولید برق از رودخانه شدند. مصطفی حدادی ، مجری این طرح اعلام داشته است که این دستگاه در قالب یک پمپ طراحی و ساخته شده است و بدون نیاز به انرژی خارجی قادر خواهد بود از آب رودخانه‌ها برق تولید کند. وی اظهار داشت:... (ادامه مطلب)

۲۹ خرداد ۱۳۹۲ 1,084 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک،خبر

ساخت سلولهای خورشیدی از نانولوله کربنی

nanotube-solar-cell تیمی متشکل از محققان ایرانی در دانشگاه بولونیای ایتالیا و دانشگاه شهید باهنر کرمان موفق به اجرای پروژه تحقیقاتی مشترکی با هدف ساخت‌ سلولهای خورشیدی با بازدهی بالاتر و با قیمت کمتر و با استفاده از مواد سازگار با محیط زیست گردیدند. در ساختار این... (ادامه مطلب)

۲۸ خرداد ۱۳۹۲ 1,037 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،خبر

ساخت لامپهای LED ارزان از مواد جدید

lumisands اگر چه لامپهای LED نسبت به لامپهای رشته‌ای کاراتر بوده و از طول عمر نسبتاً بیشتری برخوردار هستند، اما این نوع لامپها، چندان ارزان هم نیستند. دلیل قیمت زیاد لامپهای LED ، به مواد نادری (Rare Earth Elements – REEs) برمی‌گردد که در فسفر این نوع از لامپ‌ها بکار... (ادامه مطلب)

۲۷ خرداد ۱۳۹۲ 997 بازدید بدون دیدگاه موضوع: خبر

سه مانع بزرگ بر سر راه توسعه انرژی خورشیدی

سلو‌لهای خورشیدی رنگدانه ای اگر چه طی سالیان گذشته، قیمت انرژی خورشیدی سیر نزولی داشته است؛ اما همچنان بسیار گرانتر از سوختهای فسیلی همچون ذغال سنگ و گاز طبیعی می‌باشد. خوش‌بینی نسبت به توسعه انرژی خورشیدی هر روز رو به افزایش است، تقریباً هر هفته، از یک دستاورد بزرگ در بازار... (ادامه مطلب)

۲۶ خرداد ۱۳۹۲ 943 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی

تأسیس باشگاه انرژی های تجدیدپذیر

باشگاه انرژی های تجدیدپذیر به دعوت وزیر محیط زیست آلمان، پیتر آلتمایر، نمایندگان عالی رتبه 10 کشور جهان در تاریخ اول ژوئن 2013 در شهر برلین گرد هم آمدند تا باشگاه انرژی های تجدیدپذیر را تأسیس و پایه‌ریزی کنند. هدف مشترک آنها، افزایش ظرفیت استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در دنیا... (ادامه مطلب)

۱۲ خرداد ۱۳۹۲ 970 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک،خبر

بازدید از پروژه اکوشهر مصدر

بازدید-از-پروژه-اکوشهر-مصدر-هدر چندی پیش در مطلبی با عنوان "مصدر سیتی : سبزترین شهر دنیا در ابوظبی" با یکی از جدیدترین پدیده‌ها در دنیای شهرسازی آشنا شدید. همانطور که قبلاً نیز به آن اشاره شده است، مؤسسه علمی مصدر جایی است که در آن رؤیای ساخت شهر “صفر کربن” متولد شد، شهری که قرار... (ادامه مطلب)

۱۱ خرداد ۱۳۹۲ 1,794 بازدید ۳ دیدگاه موضوع: اخبار کنفرانس و همایش،انرژی‌های پاک،خبر


دعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×