120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60
مرداد ۱۳۹۲

بزرگترین مجموعه پنل های خورشیدی دنیا

بزرگترین مجموعه پنل های خورشیدی دنیا در آلمان کار نصب بزرگترین مجموعه پنل های خورشیدی روی بام در اروپا به اتمام رسید. جای تعجبی ندارد که این اتفاق در آلمان رخ داده باشد. این مجموعه از پنل های خورشیدی مساحتی به اندازه 11 هکتار را پوشش داده و شامل 33000 پنل می‌گردد که قابلیت تولید 8.1 مگاوات برق را... (ادامه مطلب)

۳۱ مرداد ۱۳۹۲ 1,136 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،خبر

دومین همایش ملی دانشجویی اکولوژی حفاظت

دومین همایش ملی دانشجویی اکولوژی حفاظت دومین همایش ملی دانشجویی اکولوژی حفاظت ، 14 شهریور ماه 92 در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌گردد.   محورهای همایش: 1- روابط جوامع انسانی با مناطق حفاظت شده 2- اخلاق محیط زیستی 3- فواید حفاظت از تنوع زیستی بر اشکال حفاظت در گذشته 4- اهداف نوین... (ادامه مطلب)

۳۰ مرداد ۱۳۹۲ 1,081 بازدید بدون دیدگاه موضوع: اخبار کنفرانس و همایش

دومین نیروگاه بزرگ بادی فراساحلی دنیا

نیروگاه بادی فراساحلی  انگلیس خاتمه یافتن موفقیت آمیز پروژه نیروگاه بادی فراساحلی Greater Gabbard به ارزش ۱٫۳ میلیارد پوند انگلیس در نزدیکی سواحل Suffolk خبر از پیشرفت انگلیس در صنعت انرژی بادی فراساحلی و توسعه روزافزون این صنعت به همراه دارد. مجموع ۱۴۰ دستگاه توربین بادی بکار رفته در... (ادامه مطلب)

۲۹ مرداد ۱۳۹۲ 1,708 بازدید ۱ دیدگاه موضوع: انرژی بادی،خبر

آرزویی از جنس انرژی های تجدیدپذیر + (فیلم)

jacobsen_news تحقیقات جدید دو محقق در دانشگاه‌های استنفورد و کالیفرنیا به نام‌های مارک جیکوبسن (Mark Z. Jacobson) و مارک دلوچی (Mark A. Delucchi) در خصوص تأمین کل انرژی مورد نیاز جهان از انرژی های تجدیدپذیر، حاکی از آن است که تحقق این مهم با تکنولوژی امروز و هزینه مشابهی در... (ادامه مطلب)

۲۷ مرداد ۱۳۹۲ 2,657 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک،برگزیده،خبر

پره های توربین بادی سیاه‌پوش شدند!

پره های توربین بادی شرکت نروژی استات کرافت اخیراً تصمیم گرفته است تا پره های توربین بادی را با رنگ سیاه رنگ‌آمیزی کند تا مانع برخورد پرندگان و مرگ آنان گردد. چهار دستگاه از شصت و هشت دستگاه توربین بادی نصب شده در مزرعه بادی Smola در نروژ تا کنون به رنگ سیاه درآمده‌اند.... (ادامه مطلب)

۲۳ مرداد ۱۳۹۲ 1,181 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی بادی،خبر

وزیر پیشنهادی نیرو و انرژيهاي نو

چیت چیان به نقل از سایت خبری عصر ایران: طي چند دهه اخير راهبرد فرهنگ استفاده صحيح از انرژی و استفاده از انرژيهاي نو بعنوان يک راهبرد اساسی در کشورهای توسعه يافته مدنظر قرار گرفته و تا حدود زيادی منجر به کنترل و تامين به موقع انرژی شده است. آژانس بين المللی... (ادامه مطلب)

۲۲ مرداد ۱۳۹۲ 901 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک،خبر


دعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×