120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60
شهریور ۱۳۹۲

انرژی خورشیدی برای یک روز کامل

انرژی خورشیدی برای یک روز کامل به انرژی خورشیدی، علیرغم محبوبیت آن در دنیا، هنوز هم به عنوان یک منبع انرژی در حاشیه نگریسته می‌شود. هزینه بالا و راندمان پایین آن به همراه محدودیت عملکرد آن به روشنایی روز و تابش خورشید باعث شده است بشر نتواند آنطور که باید و شاید از این انرژی... (ادامه مطلب)

۱۹ شهریور ۱۳۹۲ 1,280 بازدید ۱ دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،خبر

استفاده از كامپوزیت ها در توربین های بادی

قالب پره توربین بادی 2 توربین های بادی، یك كارخانه كامل تولید الكتریسیته هستند كه از اجزای بسیاری تشكیل شده اند. روتور در یك توربین بادی اصلی ترین و مهم ترین جایگاه را دارد؛ عضو گردنده ای كه وظیفه جذب انرژی از باد و انتقال آن به گیربكس ژنراتور و... را به عهده دارد. در میان... (ادامه مطلب)

۱۷ شهریور ۱۳۹۲ 1,688 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی بادی

آغاز آزمایشات توربین بادی فراساحلی 7 مگاواتی سامسونگ

ناسل توربین بادی سامسونگ ناسل توربین بادی فراساحلی 7 مگاواتی سامسونگ به همراه سیستم محرک آن برای انجام آزمایشات اولیه وارد مرکز ملی انرژی های تجدیدپذیر (NAREC) در انگلیس شد. قرار است از این توربین بادی عظیم که یکی از قدرتمندترین توربین های بادی جهان است در یکی از نیروگاه‌های... (ادامه مطلب)

۱۴ شهریور ۱۳۹۲ 964 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی بادی،خبر

وضعیت بحرانی پنل‌های خورشیدی در اروپا و آمریکا

solar-panels هفته گذشته، انتشار دو خبر مرتبط با پنل‌های خورشیدی تأثیر قابل توجهی بر صنعت انرژی خورشیدی در اروپا و آمریکا گذاشت. نخست اینکه کمیسیون اروپا اعلام کرد برای واردات تجهیزات پنل‌های خورشیدی که از کشور چین صورت می‌پذیرد، مالیاتی اخذ نخواهد شد و... (ادامه مطلب)

۱۲ شهریور ۱۳۹۲ 902 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،خبر

توربین بادی فراساحلی 6.5 مگاواتی چین با طرح آیرودین

aerodyn6.5mw مراحل پایانی مونتاژ نخستین نمونه توربین بادی فراساحلی 6.5 مگاواتی سوپرکامپکت با طراحی آیرودین (Aerodyn) توسط شرکت چینی مینگ یانگ و در نزدیکی رود یانگ تسه رو به اتمام است. قرار است این توربین بادی که از سیستم محرک سوپرکامپکت بهره می‌گیرد در سپتامبر سال... (ادامه مطلب)

۱۰ شهریور ۱۳۹۲ 1,091 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی بادی،خبر

توربین جزر و مدی سوار بر امواج دریاها

توربین جزر و مدی تنها چند قدم تا استفاده تجاری از توربین زیر آبی ( توربین جزر و مدی ) یک شرکت اسکاتلندی فاصله داریم. این توربین جزر و مدی که طولی معادل 33 متر و و وزنی در حدود 100 تن دارد قادر است در شرایط ایده‌آل تا 250 کیلووات برق تولید کند. این توربین که به شکل یک... (ادامه مطلب)

۷ شهریور ۱۳۹۲ 1,710 بازدید ۱ دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک،خبر


دعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×