120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60
آبان ۱۳۹۲

نیروگاه تبدیل انرژی حرارتی اقیانوس (OTEC)

ocean-thermal-energy-conversion-otec-lg شركت لاكهیدمارتین و گروه رینوود (Lockheed Martin & Reignwood Group) قراردادی را برای طراحی یك نیروگاه تبدیل انرژی حرارتی اقیانوس (OTEC) به ظرفیت 10 مگاوات منعقد ساخته‌اند كه در صورت اتمام این پروژه، بزرگترین نیروگاه جهان در نوع خود خواهد بود. شركت لاكهیدمارتین... (ادامه مطلب)

۲۰ آبان ۱۳۹۲ 1,422 بازدید ۱ دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک،خبر

سفره‌های آب زیرزمینی منبعی پاك برای گرمایش و سرمایش

2013_132_Staedtischer_Untergrund_birgt_nachhaltige_Energie منابع عظیمی از انرژی در زیر شهرهای بزرگ نهفته است. به عنوان مثال می‌توان با استحصال و استفاده از انرژی گرمایی آب گرم موجود در سفره‌های زیرزمینی برای ایجاد گرمایش در زمستانها و سرمایش در تابستان از مزایای یك منبع انرژی پاك استفاده... (ادامه مطلب)

۱۵ آبان ۱۳۹۲ 1,154 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی زمین گرمایی،انرژی‌های پاک،خبر

آماری عجیب از فرصتهای شغلی سبز در آمریکا

فرصتهای شغلی سبز 1 پروژه هایی که در زمینه انرژی های پاک و صنعت حمل و نقل پایدار در آمریکا و طی سال جاری (2013 میلادی) تعریف و اجرایی گردید موجب شد تا قریب به 40000 فرصت شغلی سبز در نیمه دوم سال 2013 در این کشور ایجاد گردد. این آمار که طی آخرین گزارش فرصتهای شغلی سبز توسط مؤسسه E2... (ادامه مطلب)

۱۲ آبان ۱۳۹۲ 1,163 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک،خبر

افزایش کارایی سلول های خورشیدی با مواد جدید مقاوم در برابر حرارت

169-15 محققان آمریکایی ساطع‌کننده مقاوم در برابر حرارت را طراحی کردند که کارایی سلول های خورشیدی را بطور قابل ملاحظه‌یی ارتقا می‌دهد. به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، یک سلول خورشیدی معمولی دارای نیمه هادی سیلیکونی برای جذب... (ادامه مطلب)

۷ آبان ۱۳۹۲ 825 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،خبر

تولید انبوه پیل‌های خورشیدی با جوهر فسفید روی

neutroninves پژوهشگران روشی ساده برای تولید جوهر‌هایی از جنس فسفید روی ارائه کردند که هزینه تولید پیل‌های خورشیدی کارا را کاهش می‌دهد. به گزارش سرویس فناوری ایسنا به نقل از ستاد نانو، برای تولید پیل‌های خورشیدی ترکیبات مختلفی می‌توان استفاده کرد. Zn3P2 یکی... (ادامه مطلب)

۷ آبان ۱۳۹۲ 817 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،خبر

آب شیرین‌کن‌ها : فاجعه زیست محیطی در انتظار خزر

آب شیرین کن به گزارش جهان به نقل از مهر، دکتر عبدالرضا کرباسی در گفت وگو با مهر با بیان این مطلب گفت: بر اساس توافق جدید با با وزارت نیرو و با توجه به اینکه استفاده از آب شیرین‌کن‌ها در دریای خزر موجب افزایش غلظت نمک در این دریاچه به میزان ۳۲.۵ میلیون تن در سال... (ادامه مطلب)

۶ آبان ۱۳۹۲ 1,180 بازدید ۳ دیدگاه موضوع: خبر


دعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×