120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60
دی ۱۳۹۲

افتتاح اولین مجتمع آپارتمانی خورشیدی در تهران

solar-apartment نخستین مجتمع آپارتمانی خورشیدی درغرب تهران رونمایی شد. به گزارش ایسنا، محسن چراغی، عضوکانون فارغ التحصیلان معماری دانشگاه تهران و معمار و مجری طرح پروژه در نشست خبری خود درباره جزئیات این پروژه گفت: باتوجه به شمار قابل توجهِ روزهای آفتابی در شهر... (ادامه مطلب)

۳۰ دی ۱۳۹۲ 1,379 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،خبر

سکونت یک میلیون نفر در شهر هرمی!

ziggurat-pyramid شاید این مطلب ارتباط چندانی با موضوع اصلی این پایگاه علمی نداشته باشد. اما خبری است که به راحتی نیز نمی‌توان از کنار آن گذشت! بلی! باز هم یکی از شگفتی‌های دنیا در دبی در حال شکل‌گیری است. درست در قلب امارات متحده عربی و در شهر دبی، یکی از عجایب... (ادامه مطلب)

۲۸ دی ۱۳۹۲ 997 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک،خبر

شارژر بر پایه پیل سوختی هیدروژنی

شارژر - پیل سوختی یک شرکت فعال در حوزه فناوری در انگلیس با نام Intelligent Energy به زودی محصولی را روانه بازار خواهد ساخت که برای کاربران تلفن های همراه، نوید از رهایی از وابستگی به شبکه برق به همراه دارد. این محصول که Upp™ نام دارد، چیزی نیست غیر از یک منبع انرژی که از... (ادامه مطلب)

۱۶ دی ۱۳۹۲ 895 بازدید ۱ دیدگاه موضوع: خبر

چمن، منبع بعدی تولید زیست سوخت

چمن زیست سوخت دانشمندان پس از آنکه دریافتند چگونه می‌توان از جلبک، سوخت سازگار با محیط زیست تولید کرد، اکنون برای تولید این زیست سوخت به چمن روی آورده‌اند. یک پروژه جدید در اروپا که GrassMargins نام گرفته است، در جستجوی نوعی چمن پایا است که بتواند در تمام طول سال... (ادامه مطلب)

۱۴ دی ۱۳۹۲ 925 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک،خبر

جام جهانی 2014 برزیل با استادیوم خورشیدی

استادیوم خورشیدی در حالیکه کمتر از شش ماه به آغاز جام جهانی 2014 برزیل باقی مانده است، یک استادیوم دیگر فوتبال در برزیل به انرژی خورشیدی مجهز گردید. به این ترتیب، استادیوم خورشیدی Itaipava Arena در شهر São Lourenço da Mata با استفاده از سیستم فتوولتائیک نصب شده بر روی سقف آن قادر... (ادامه مطلب)

۷ دی ۱۳۹۲ 1,281 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،خبر

اینفوگرافیک 10 کشور برتر دنیا در انرژی خورشیدی

global-solar-energy-generation-2012-infographic در سال 2003 میلادی، در دنیا 2 تراوات ساعت برق خورشیدی تولید گردید. 9 سال بعد یعنی در سال 2012 این رقم به 93 تراوات ساعت رسید! در این تصویر که اینفوگرافیک 10 کشور برتر دنیا در انرژی خورشیدی است، رشد انفجاری صنعت خورشیدی در جهان به خوبی مشهود است. آلمان پیشرو... (ادامه مطلب)

۴ دی ۱۳۹۲ 1,158 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،خبر


دعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×