120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60
اسفند ۱۳۹۲

چرا سلول های فتوولتائیک همواره تیتر خبری هستند؟

photovoltaic-cells طی سالیان اخیر، سلول های فتوولتائیک همواره یکی از تیترهای خبری روزانه در سایتها و وبلاگهای مختلف بوده است. دانیار نیز بنا به رسالتی که برای خود تعریف نموده است، از آغاز فعالیت حرفه‌ای خود، سعی بر معرفی و انتشار اخبار مربوط به این فن‌آوری داشته... (ادامه مطلب)

۲۰ اسفند ۱۳۹۲ 2,304 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک

پیل سوختی هیبریدی جدید که با کمک زیست توده برق تولید می‌کند

پیل سوختی هیبریدی اگر چه پیل های سوختی کم دما که از متانول یا هیدروژن برای تولید برق استفاده می‌کند تا کنون شناخته شده و مورد مطالعه قرار گرفته است، اما هیچکدام از پیل های سوختی کم دما که تا کنون ساخته شده‌اند به دلیل فقدان کاتالیست مؤثر برای مواد پلیمیری، قادر به... (ادامه مطلب)

۱۹ اسفند ۱۳۹۲ 1,241 بازدید ۱ دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،انرژی‌های پاک،خبر

یارانه‌های انرژی در جهان

80945298-5299558 بر اساس آمار آژانس بین‌المللی انرژی، یارانه‌های مصرف سوخت فسیلی در جهان، در سال ۲۰۱۱، ۵۲۳ میلیارد دلار برآورد شده است که نسبت به سال ۲۰۱۰، ۲۷% افزایش یافته است. این افزایش ناشی از افزایش قیمت انرژی و افزایش مصرف سوخت‌های یارانه‌ای بوده است. بر... (ادامه مطلب)

۱۸ اسفند ۱۳۹۲ 1,110 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک،خبر

انرژی‌های تجدیدپذیر و اشتغال‌زایی

sun بر اساس مطالعات گسترده، در فاصله سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲، حدود ۵/۷ میلیون نفر در سراسر جهان به طور مستقیم یا غیرمستقیم در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر مشغول بکار بوده‌اند. (جدول ۱ را ببینید). این اعداد و ارقام جهانی نباید به طور مستقیم و سال به سال با عدد ۵... (ادامه مطلب)

۱۷ اسفند ۱۳۹۲ 1,350 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک،خبر

بزرگترین مصرف کننده انرژی جهان

1 چین، بزرگترین مصرف کننده انرژی جهان بوده و به واسطه آلودگی هوای شهرهای بزرگ این کشور که یکی از دغدغه های اصلی دولت پکن محسوب شده، مسیر گسترش استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر را دنبال می کند. بر همین اساس، چین عنوان بزرگترین سرمایه گذار جهان در حوزه... (ادامه مطلب)

۱۴ اسفند ۱۳۹۲ 1,299 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک

تولید برق از جزر و مد خلیج فارس

قیمت برق نادر پسنده مجری این طرح در حاشیه همایش علوم و فنون دریایی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یکی از منابع انرژی های پایان‌ناپذیر جریان‌های جزر و مدی است، گفت: معمولا استفاده از این انرژی نیاز به سرمایه گذاری اولیه قابل توجه دارد از این رو در بیشتر نقاط... (ادامه مطلب)

۱۳ اسفند ۱۳۹۲ 1,102 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک،خبر


دعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×