120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60
آذر ۱۳۹۴

تولید برق از امواج دریا توسط مخترع ایرانی

تولید برق از امواج دریا دستگاه تولید برق از انرژی امواج دریا با استفاده از مبدل هیدرومکانیکی توسط استادیار دانشگاه آزاد اسلامی مراغه طراحی و ساخته شد. به گزارش ایرنا، این اختراع توسط صمد تقی زاده، استادیار گروه مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد مراغه با استفاده از طرح پژوهشی... (ادامه مطلب)

۳۰ آذر ۱۳۹۴ 761 بازدید بدون دیدگاه موضوع: خبر

hydricity : تولید همزمان هیدروژن و برق از خورشید

۱۴۵۰۲۷۰۳۱۰۲۷۹_۰۰ تیمی از محققان معتقدند که با استفاده از نسل جدید نیروگاه‌های خورشیدی می‌توان از انرژی رایگان خورشید به طور همزمان برق و هیدروژن خالص تولید کرد. گروهی از محققان سوئیسی با همکاری محققان آمریکایی موفق به ساخت نوعی سلول خورشیدی جدید با عملکردی... (ادامه مطلب)

۲۹ آذر ۱۳۹۴ 656 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،خبر

گشایش LC برای تضمین خرید برق تجدیدپذیر

Suna-Wind مدیر دفتر مشارکت های بخش غیر دولتی سانا گفت : پس از انتقال وظایف، بودجه و قراردادهای خرید برق نیروگاه های تجدیدپذیر دولتی به سازمان انرژی های نو ایران که در تیر ماه سال جاری با تفویض اختیار از سوی معاونت برق و انرژی و شرکت توانیر اتفاق افتاد،... (ادامه مطلب)

۲۸ آذر ۱۳۹۴ 681 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی بادی،انرژی خورشیدی،خبر

پروژه انرژی زمین گرمایی ، پروژه برتر جشنواره دستاوردهای پژوهشی وزارت نیرو

geothermal01 به گزارش روابط عمومی سانا ، سازمان انرژی‌های نو ایران به عنوان سازمان برتر و پروژه " کسب دانش فنی اکتشاف و ظرفیت منابع انرژی زمین گرمایی و تدوین اطلس ملی انرژی زمین گرمایی" به عنوان پروژه برتر در جشنواره پژوهشی سال ٩۴ وزارت نیرو انتخاب... (ادامه مطلب)

۲۸ آذر ۱۳۹۴ 516 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی زمین گرمایی،خبر

ابراز تمایل سرمایه گذاران چینی برای احداث مزرعه بادی در ایران

Suna-China به گزارش روابط عمومی سازمان انرژی های نو ایران (سانا)، صبح امروز نمایندگان شرکت دولتی چینی فعال در زمینه صنعت برق با حضور در سانا و برگزاری جلسه با مدیر دفتر مشارکت های بخش غیر دولتی این سازمان ، تمایل خود را برای احداث مزرعه بادی در ایران اعلام... (ادامه مطلب)

۲۸ آذر ۱۳۹۴ 442 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی بادی،خبر

تولید برق بیشتر از نسل جدید صفحات خورشیدی

۱۹۴۲۳۲۸ محققان نسل جدیدی از صفحات خورشیدی را ساخته اند که نور تابیده شده از خورشید را از هر زاویه ای دریافت و تبدیل به برق می کنند. در حال حاضر صفحات خورشیدی به عنوان یکی از کاربردی ترین فناوری های در حال توسعه جهان محسوب می شوند. اما آنها همواره یک مشکل... (ادامه مطلب)

۲۸ آذر ۱۳۹۴ 486 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،خبر


دعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×