120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60
تیر ۱۳۹۱

بایگانی کاغذی یا دیجیتال؟

OldArchive بایگانی کاغذی یا دیجیتال؟ وقتی صحبت از بایگانی یک اداره می‌شود چه تصویری در ذهن شما نقش می‌بندد؟ شاید یک زیرزمین وسیع که قفسه‌بندی شده و مملو از پرونده‌های کاغذی است که روی هم انبار شده‌اند و کاغذهای درون آنها پوسیده است! حتی تصور اینکه مجبور... (ادامه مطلب)

۱۰ تیر ۱۳۹۱ 1,113 بازدید بدون دیدگاه موضوع: آموزشی

GE ابزار بازرسی توربین بادی با قابلیت کنترل از راه دور می‌سازد

TurbineInspection شنیده‌ها حاکی از آن است که شرکت  GEبا همکاری شرکت International Climbing Machines یک دستگاه با قابلیت کنترل از راه دور و مجهز به یک دوربین HD ساخته که قادر است از برج توربین باد بالا رفته و به بازرسی توربین بادی و پره‌ها بپردازد. علاوه بر این، این شرکت قصد دارد با... (ادامه مطلب)

۱۰ تیر ۱۳۹۱ 1,292 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی بادی،خبر

12000 مگاوات از طریق تولید پراکنده

JerryBrown جری براون، فرماندار ایالت کالیفرنیا، دستور داده است تا از 20.000 مگاوات ظرفیت تولید برقی که قرار است تا سال 2020 میلادی فراهم گردد، 12.000 مگاوات سهم تولید پراکنده باشد. این ظرفیت معادل نصب تعداد زیادی از پنل‌های خورشیدی بر روی سقف‌ها و زمین، نصب خانگی و... (ادامه مطلب)

۹ تیر ۱۳۹۱ 773 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک،خبر

20 مگاوات انرژی بادی برای پروژه مترو

windfarm گزارش‌ها حاکی از آن است پروژه مترو احمدآباد – قندهار در کشور هند تصمیم دارد به منظور تأمین برق خطوط راه‌آهن، ایستگاه‌ها و تجهیزات جانبی آن از یک نیروگاه بادی به ظرفیت 20 مگاوات استفاده نماید. این اولین مترو در هند خواهد بود که برق آن از انرژی‌های... (ادامه مطلب)

۹ تیر ۱۳۹۱ 930 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی بادی،خبر

مزایای استفاده نیروگاهی از انرژی ژئوترمال

geothermal01 مزایای استفاده نیروگاهی از انرژی ژئوترمال عبارتند از: از این انرژی میتوان انرژی های ثانویه دیگری چون انرژی الکتریسیته تولید کرد بدون این که هیچ گونه سوختی چون نفت، گاز و یا زغال سنگ استفاده شود و این خود دال بر غیرآلاینده بودن انرژی ژئوترمال... (ادامه مطلب)

۳۰ خرداد ۱۳۹۱ 2,825 بازدید ۲ دیدگاه موضوع: آموزشی،انرژی زمین گرمایی

دیدگاه‌های اقتصادی در ارزیابی پروژه‌های زمین گرمایی

geothermal02 هزینه بهره برداری از منابع انرژی زمین گرمایی به میزان زیادی به توان تولیدی چاه های حفر شده بستگی دارد. بطور کلی توان تولیدی هر چاه از حدود 2 تا 30 مگاوات الکتریکی متغیر است. همچنین هزینه حفاری چاهها و تعداد چاه هایی که به هر علت ناموفق و غیر تولیدی می... (ادامه مطلب)

۳۰ خرداد ۱۳۹۱ 3,475 بازدید ۳ دیدگاه موضوع: آموزشی،انرژی زمین گرمایی


دعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×