120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60
مرداد ۱۳۹۱

لومیناریوم ، چراغی مشابه خورشید

fb5d2a36d57b875cf3ccf213fa58661a بشر با اختراع چراغ توانست مدت زمان بیشتری از روز را مورد استفاده قرار داده و به خصوص به زمانهایی که مجبور بود در خواب سپری کند دست یابد. جایگزین کردن شمع و چراغ‌های نفتی با چراغ‌های برق راهی مطمئن‌تر و ایمن‌تر برای روشن کردن محیط زندگی بعد از... (ادامه مطلب)

۱۰ مرداد ۱۳۹۱ 915 بازدید بدون دیدگاه موضوع: خبر

کاهش فروش توربین های بادی جنرال الکتریک

Jeff Imeldt فروش توربین های بادی جنرال الکتریک در سه ماهه دوم سال 2012 نسبت به دوره مشابه سال پیش با کاهش 37 درصدی مواجه بود. اگر چه این شرکت در دوره ای که با رکود فروش مواجه است قادر بوده تعداد 726 توربین را تولید و تحویل کارفرمایان کند. این تعداد توربین چیزی در حدود... (ادامه مطلب)

۱۰ مرداد ۱۳۹۱ 1,085 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی بادی،خبر

کارت گزارش سبز سامسونگ، نشان تعهد به سلامت زمین

کارت گزارش سبز سامسونگ با نگرانی‌هایی که در ذهن همه ما نسبت به حفظ و سلامت محیط زیست وجود دارد، حالا بیش از پیش باید در خرید رایانه‌ها برای شرکت‌ها و موسسات خود دقت کنیم. سیستم‌های دیجیتال به صورت بالقوه یکی از آلاینده‎ترین محصولات ساخته بشر هستند که زندگی کره زمین را... (ادامه مطلب)

۹ مرداد ۱۳۹۱ 757 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک،خبر

شارژ باتری هواپیماهای برقی با لیزر

laser-beams1 پروژه شارژ باتری هواپیماهای برقی با لیزر کار مشترکی است بین شرکت های  لاکهیدمارتین و لیزرموتیو که هدف از آن شارژ انرژی مورد نیاز هواپیماهای در حال پرواز به کمک اشعه لیزر است که به صورت وایرلس صورت می‌پذیرد. این پروژه نه تنها آخرین مراحل تست خود را... (ادامه مطلب)

۹ مرداد ۱۳۹۱ 1,189 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،خبر

رکورد جدید بازدهی در مدول های فتوولتائیک

Siemens-Partner Semprius erreicht Rekord-Wirkungsgrad bei hochko شرکت سمپریوس تولید کننده مدول های فتوولتائیک به رکورد بازدهی 33.9 درصد برای متمرکز کننده فتوولتائیک (CPV) دست یافته است. برنامه تولید انبوه برای این سلول‌ها برای اواسط سال 2012 پیش‌بینی شده است. اندازه‌گیری بازدهی در شرایط استاندارد تست و با همکاری... (ادامه مطلب)

۹ مرداد ۱۳۹۱ 885 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،خبر

راهنمای پیشرفته طراحی انرژی AEDG

AEDG50logo نقاط درخشان روی صفحه نمایشگر ضربان قلب، سر و صدای زیاد دستگاه MRI، نورهای متمرکز و شدید در اتاق عمل و پدیده‌هایی از این دست اگر چه حالی از پیشرفت بشر به سوی زندگی راحت‌تر است اما استفاده از آنها نیز مستلزم صرف هزینه و انرژی زیادی خواهد بود.... (ادامه مطلب)

۸ مرداد ۱۳۹۱ 764 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک،خبر


دعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×