120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60
بهمن ۱۳۹۱

نخستین کنفرانس اکوشهر در ایران

اکوشهر نخستین کنفرانس ملی اکوشهر اسفند ماه سالجاری برگزار خواهد شد. این کنفرانس با مشارکت شهرداری تهران و شورای اسلامی شهر تهران در اسفند ماه سالجاری در تهران برگزار خواهد شد. در این کنفرانس برای اولین بار از شهرداریهای منتخب کشور و شرکتها و نهادهایی که... (ادامه مطلب)

۱۱ بهمن ۱۳۹۱ 2,001 بازدید بدون دیدگاه موضوع: اخبار کنفرانس و همایش

حضور بخش خصوصی یکی از ضرورت‌های توسعه انرژی است

13910531000447_PhotoA غلامرضا تاجگردون در گفت وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار کرد: اصلاح مصرف یکی از اهداف مهم قانون هدفمندی یارانه تلقی می‌شود. وی افزود: اصلاح مصرف در برخی موارد صورت گرفته و پس از اجرایی شدن فاز نخست قانون هدفمندی یارانه‌ها شاهد صرفه‌جویی در مصرف... (ادامه مطلب)

۸ بهمن ۱۳۹۱ 798 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک،خبر

احتمال تعطیلی بزرگ‌ترین نیروگاه هسته‌یی جهان از ترس زمین‌لرزه

ژاپن ممکن است تحت قوانین شدیدتر پیشنهادی آژانس نظارت هسته‌یی جدید این کشور، بزرگ‌ترین نیروگاه هسته‌یی جهان را به دلیل نگرانی از وقوع زمین لرزه تعطیل کند. به گزارش ایسنا، نیروگاه هسته‌یی کاشیوازاکی کاریوا که در مرکز ژاپن قرار دارد، اکنون به... (ادامه مطلب)

۷ بهمن ۱۳۹۱ 726 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک،خبر

لامپ خورشیدی برای تأمین روشنایی مناطق فقیرنشین

252 محققان آمریکایی با ابداع لامپ بادشدنی قابل حمل، امکان تأمین روشنایی در شرایط اضطراری و در مناطق فقیرنشین را فراهم کرده اند. به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بر اساس اعلام آژانس بین المللی انرژی بیش از 1.3 میلیارد نفر از مردم... (ادامه مطلب)

۳ بهمن ۱۳۹۱ 969 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،خبر

بخار خورشیدی

ذرات نانو مي‌تواند انرژي خورشيدي را مستقيم به بخار آب تبديل كند. بخار آب به دست آمده از اين روش را بخار خورشیدی ناميده‌اند. آزمايشگاه دانشگاه رايس با معرفي اين تكنولوژي جديد مدعي شده مي‌تواند از آب سرد و يخ‌زده، بخار توليد كند. مخترعان انتظار... (ادامه مطلب)

۳ بهمن ۱۳۹۱ 1,035 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،خبر

اجرای طرح خانه سبز

قائم مقام سازمان حفاظت محیط زیست از اجرای طرح خانه سبز با هدف به صفر رساندن مصرف انرژی در چشم انداز بیست ساله خبر داد. به گزارش خبرنگار مهر، علی محمد شاعری در مراسم افتتاحیه طرح ملی معاینه فنی موتورخانه در بیمارستان میلاد که پیش از ظهر شنبه همزمان... (ادامه مطلب)

۳۰ دی ۱۳۹۱ 961 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک،خبر


دعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×