120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60
اسفند ۱۳۹۱

طراحی جزایر خورشیدی شناور با چرخش 220 درجه

جزیره خورشیدی 2 یک شرکت سوئیسی قصد دارد با طراحی و ساخت جزایر خورشیدی مصنوعی با قابلیت چرخش 220 درجه ای، از حداکثر نور خورشید برای تولید انرژی پاک و تجدید پذیر استفاده کند. به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شرکت انرژی Viteos SA با همکاری محققان... (ادامه مطلب)

۹ اسفند ۱۳۹۱ 1,037 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،خبر

2 چالش تولید برق پاک در ایران/ قیمت خرید برق افزایش می‌یابد

rss_21968 وزیر نیرو با تشریح دو چالش پیش روی توسعه ظرفیت تولید برق تجدیدپذیر از افزایش قیت خرید تضمینی برق پاک از سرمایه گذاران بخش خصوصی خبر داد. مجید نامجو در گفتگو با مهر درباره مهمترین سیاست های پیش روی وزارت نیرو برای افزایش ظرفیت تولید برق تجدید پذیر،... (ادامه مطلب)

۹ اسفند ۱۳۹۱ 764 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک،خبر

بازارهای بزرگ انرژی بادی در جهان

توربین بادی 3 به گزارش گروه بین الملل زیست نیوز، بنابر گزارش "انجمن جهانی انرژی بادی" (WWEA)، سرمایه گذاری و اجرای پروژه‌های مزارع بادی دریایی و خشکی بیش از پیش در سراسر جهان گسترش یافته و می توان تنوع بیشتری در بازار نیروگاه‌های بادی مشاهده کرد. در همین راستا،... (ادامه مطلب)

۸ اسفند ۱۳۹۱ 1,163 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی بادی،خبر

انرژی بادی ، سومین منبع عمده تامین نیروی الکتریکی در چین

توربین بادی چین بنابر گزارش روزنامه مردم، انرژی بادی در چین سومین منبع عمده تامین الکتریسیته است. مطابق اطلاعاتی که هفته گذشته توسط انجمن انرژی باد چین (CWEA) ارایه شد، تولید برق بادی در چین در سال 2012 جمعا به 4/100 بیلیون کیلو وات ساعت رسید که نشان از رشد نیم درصدی این... (ادامه مطلب)

۲۹ بهمن ۱۳۹۱ 967 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی بادی،خبر

رشد برق خورشیدی بر روی پشت بام منازل مسکونی در سال 2013

rooftop-solar-power-array پس از تصمیم دولت آلمان برای خارج کردن نیروگاه های هسته ای از چرخه ی تولید برق تا سال 2020، این کشور در نظر دارد که در ردیف یکی از مراکز اصلی در زمینه انرژی تجدیدپذیر قرار گیرد. شرکت Conergy که یکی از مهم ترین تولیدکنندگان پنل در آلمان می باشد اعلام کرده است... (ادامه مطلب)

۲۱ بهمن ۱۳۹۱ 1,195 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،خبر

پرواز بزرگترین بادبان خورشیدی به فضا در 2014

بادبان خورشیدی بزرگترین بادبان خورشیدی قرار است در سال 2014 در ماموریتی برای نمایش ارزش نیروی محرکه بدون سوخت به سکوی پرتاب هدایت شود. به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این بادبان خورشیدی ناسا ملقب به Sunjammer از یک طرف حدود 38 متر بوده و مساحت آن... (ادامه مطلب)

۱۶ بهمن ۱۳۹۱ 985 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،خبر


دعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×