120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60
فروردین ۱۳۹۲

داستان سلول های خورشیدی : رفع مشکلات سیستم

باتری نیکل آهن تا کنون با نحوه ساخت و کارکرد سلول های خورشیدی ، تبدیل سیلیکون به یک سلول خورشیدی ، تأمین برق خانه توسط سلول های خورشیدی و اتلاف در آنها آموختیم. اکنون وقت آن رسیده تا با هم مروری داشته باشیم بر چگونگی رفع مشکلات این سیستم. زندگی کردن بر اساس حدس و... (ادامه مطلب)

۱۱ فروردین ۱۳۹۲ 1,323 بازدید بدون دیدگاه موضوع: آموزشی،انرژی خورشیدی

داستان سلول های خورشیدی : تأمین انرژی خانه

انرژی خورشیدی در خانه برای تامین انرژی خانه مان با انرژی خورشیدی به چه چیزی نیاز داریم؟ اگر چه کار به سادگی نصب چند ماژول بر روی پشت بام خانه نیست و البته چندان هم متفاوت با آن نیست. اول از همه، تمامی پشت بام ها جهت مناسب یا زاویه و شیب لازم برای استفاده کامل از نور... (ادامه مطلب)

۱۰ فروردین ۱۳۹۲ 1,906 بازدید بدون دیدگاه موضوع: آموزشی،انرژی خورشیدی

داستان سلول های خورشیدی : اتلاف انرژی

pvfig3 تا کنون در مجموعه مطالب "داستان سلول های خورشیدی" با نحوه ساخت و کارکرد آنها بیشتر آشنا شده اید. اکنون وقت آن رسیده تا کمی در خصوص اتلاف انرژی در سلول های خورشیدی صحبت کنیم. نور مرئی تنها بخشی از طیف الکترومغناطیس است. تشعشع الکترومغناطیس تک رنگ... (ادامه مطلب)

۸ فروردین ۱۳۹۲ 1,503 بازدید بدون دیدگاه موضوع: آموزشی،انرژی خورشیدی

داستان سلول های خورشیدی : آناتومی یک سلول خورشیدی

illust_n_p_layer تا کنون به نحوه تبدیل سیلیکون به سلول خورشیدی آشنا شدید. اکنون می دانیم که دو بخش سیلیکونی ما به صورت مجزا ماهیت و طبیعت الکتریکی دارند. اما بخش جالب ماجرا وقتی شروع می شود که آنها را در کنار هم قرار دهید. زیرا بدون یک میدان الکتریکی، سلول کار نمی کند.... (ادامه مطلب)

۷ فروردین ۱۳۹۲ 2,960 بازدید بدون دیدگاه موضوع: آموزشی،اسلایدشو،انرژی خورشیدی،برگزیده

داستان سلول های خورشیدی : تبدیل سیلیکون به سلول خورشیدی

سلول خورشیدی در مطلب قبلی، با عنوان "داستان سلول های خورشیدی : ساخت، کارکرد و استفاده" با نحوه عملکرد یک سلول خورشیدی به طور مختصر آشنا شدید. در این مطلب به نحوه تبدیل سیلیکون به یک سلول خورشیدی خواهیم پرداخت. سیلیکون برخی خصوصیات شیمیایی ویژه و منحصر به فرد... (ادامه مطلب)

۶ فروردین ۱۳۹۲ 2,930 بازدید ۳ دیدگاه موضوع: آموزشی،انرژی خورشیدی

داستان سلول های خورشیدی : ساخت، کارکرد و استفاده

سلول خورشیدی سلول خورشیدی یکی از عباراتی است که بسیار آن را می شنویم و همیشه به عنوان یکی از راه حل های دنیای آینده برای تامین انرژی روی آن تاکید می شود. اما در قدم اول لازم نیست آن را چیز چندان پیچیده ای بدانیم. حتما شما ماشین حساب های با سلول خورشیدی را دیده... (ادامه مطلب)

۵ فروردین ۱۳۹۲ 3,299 بازدید ۲ دیدگاه موضوع: آموزشی،انرژی خورشیدی


دعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×