120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60
اردیبهشت ۱۳۹۲

چین در جایگاه نخست جهانی سرمایه گذاری تولید انرژی تجدیدپذیر

توربین بادی چین جدیدترین گزارش ها نشان می دهد چین در میان کشورهای جهان بیشترین سرمایه گذاری را در بخش انرژی های تجدیدپذیر انجام می دهد. به گزارش عصر ایران به نقل از سایت شبکه الجزیره، براساس گزارش کمیته آب و هوا استرالیا، چین این اقدامات را در راستای عمل به... (ادامه مطلب)

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ 720 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک،خبر

نخستین توربین بادی سه کیلو وات محور افقی ایران ساخته شد

توربین بادی کوچک پژوهشگران دانشگاه فردوسی مشهد موفق به طراحی و ساخت نخستین توربین بادی سه کیلووات محور افقی کشور شدند. دکتر احمد ضابط، رییس پژوهشکده هوا خورشید دانشگاه فردوسی مشهد در گفت‌وگو با خبرنگار علمی ایسنا منطقه خراسان، اظهار کرد: این توربین بادی توسط... (ادامه مطلب)

۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ 1,002 بازدید ۱ دیدگاه موضوع: انرژی بادی،خبر

هارمونی نوین

new-harmony-aerial-2-12-13-1024x768 فعالان بخش مسکن به این نتیجه رسیده‌اند که قراردادن پنل‌های خورشیدی بر روی سقف خانه‌های جدیدالاحداث علاوه‌ بر این‌که موجب بالارفتن ارزش خانه خواهد شد، در درازمدت نیز موجب صرفه‌جویی مالی خواهد گردید. یک مجتمع آپارتمانی ۶۹ واحدی در دیویس... (ادامه مطلب)

۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ 835 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،خبر

مزرعه خورشیدی در زیر یک آسمان ابری و بارانی

مزرعه خورشیدی 2 نخستین مزرعه خورشیدی اسکاتلند زیر آسمانی که در اکثر موارد ابری و بارانی بوده به منظور کاهش انتشار کربن و ذخیره هزاران دلار هزینه انرژی ساخته شد. به گزارش خبرگزاری مهر، ساخت این مزرعه خورشیدی برای بسیاری این پرسش را ایجاد کرده است که آیا این مزرعه... (ادامه مطلب)

۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ 726 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،خبر

بزرگ‌ترین سیستم ذخیره انرژی در ژاپن

سیستم ذخیره انرژی وزارت اقتصاد، صنعت و تجارت ژاپن (METI) از برنامه‌ریزی خود جهت احداث بزرگ‌ترین سیستم ذخیره انرژی در نیروگاه برق هُکایدو که دارای تعداد زیادی تاسیسات خورشیدی می‌باشد، خبر داد. طبق گفته سرویس خبری Kyodo، ظرفیت این سیستم در حدود ۶۰ مگاوات ساعت تخمین... (ادامه مطلب)

۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ 641 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،خبر

نسل جدید پنل‌های فتوولتائیک: تولید انرژی از نور دو هزار ستاره

نسل جدید پنل‌های فتوولتائیک آزمایش نسل جدید پنل‌های فتوولتائیک با قابلیت جذب نور از دو هزار ستاره بزودی در سوئیس آغاز می‌شود. به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محققان IBM‌ در طرح مشترک با شرکت های فناوری Airlight Energy‌، ETH Zurich‌ و دانشگاه اینتراستیت کار... (ادامه مطلب)

۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ 1,023 بازدید ۱ دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،خبر


دعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×