120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60
مرداد ۱۳۹۲

جشنواره بزرگ دانیار به همراه جوایز ارزنده

lottery در حدود 7 ماه پیش، خبر راه‌اندازی تالار گفتگوی تخصصی انرژی های تجدیدپذیر را با شما همراهان گرامی در میان گذاشتیم. هدف از راه‌اندازی این تالار، ایجاد فضایی دوستانه جهت گردهمایی کلیه علاقمندان به مباحث مرتبط با انرژی های نو و تبدیل شدن به بزرگترین... (ادامه مطلب)

۹ مرداد ۱۳۹۲ 18,589 بازدید ۱ دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک

تولید برق از دی اکسید کربن

تولید برق از دی اکسید کربن در مطالب قبلی، از تبدیل مستقیم دی اکسید کربن به متانول خبری منتشر گردید که حاکی از آغاز تلاش‌هایی برای استفاده بهینه از این گاز آلاینده بود. اما، ابداع روشی برای تولید برق از دی اکسید کربن سرآغاز قصه جدیدی برای کاهش گازهای گلخانه‌ای خواهد بود.... (ادامه مطلب)

۹ مرداد ۱۳۹۲ 1,239 بازدید بدون دیدگاه موضوع: خبر

قدیمی ترین نیروگاه حرارتی خورشیدی جهان 30 ساله می‌شود

SEGS-solar-thermal-california قدیمی ترین نیروگاه حرارتی خورشیدی در آمریکا به 30 سالگی خود و پایان قرارداد خرید برق آن نزدیک می‌شود. با این حال، مالکین این نیروگاه حرارتی خورشیدی قدیمی قصد دارند تا با انجام تعمیرات اساسی و ارتقای سیستم ذخیره انرژی آن به 30 سال بعد... (ادامه مطلب)

۷ مرداد ۱۳۹۲ 1,067 بازدید ۱ دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،خبر

تولید و ذخیره هیدروژن با نانوکامپوزیت‌ها

hydrogen-nano-technology سوختهای فسیلی همچون بنزین و گازوئیل که پایه اصلی آنها را هیدروکربن تشکیل می‌دهد، به عنوان یکی از عوامل اصلی در ایجاد آلودگی و بر جای گذاشتن ردپای کربنی (Carbon Footprint) بر محیط زیست شناخته شده‌اند. اما خوشبختانه از سال 1970 میلادی به بعد، هیدروژن به عنوان... (ادامه مطلب)

۵ مرداد ۱۳۹۲ 1,024 بازدید ۱ دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک،خبر

نیروگاه خورشیدی 600 مگاواتی در عربستان سعودی

csp-how-it-works شرکت آمریکایی سولارریزرو (SolarReserve) قصد دارد یک نیروگاه خورشیدی عظیم به ظرفیت 600 مگاوات در عربستان سعودی احداث کند. این شرکت پیشنهاد فنی خود را به مقامات سعودی ارایه کرده و امیدوار است بتواند برنده مناقصه نیروگاه خورشیدی 600 مگاواتی مورد نظر که بخشی... (ادامه مطلب)

۲ مرداد ۱۳۹۲ 957 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،خبر

چشم‌انداز روشن توربین بادی فراساحلی

بادی فراساحلی به گزارش انجمن جهانی انرژی بادی (GWEC)، بازار انرژی بادی فراساحلی در حالیکه تا کنون ظرفیتی معادل 5 گیگاوات یعنی در حدود 2 درصد از ظرفیت کلی انرژی بادی مورد استفاده در دنیا را به خود اختصاص داده است و پیش‌بینی می‌شود که تا سال 2020 میلادی تا 80 گیگاوات نیز... (ادامه مطلب)

۳۱ تیر ۱۳۹۲ 1,003 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی بادی،خبر


دعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×