120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60
شهریور ۱۳۹۲

توربین جزر و مدی سوار بر امواج دریاها

توربین جزر و مدی تنها چند قدم تا استفاده تجاری از توربین زیر آبی ( توربین جزر و مدی ) یک شرکت اسکاتلندی فاصله داریم. این توربین جزر و مدی که طولی معادل 33 متر و و وزنی در حدود 100 تن دارد قادر است در شرایط ایده‌آل تا 250 کیلووات برق تولید کند. این توربین که به شکل یک... (ادامه مطلب)

۷ شهریور ۱۳۹۲ 1,668 بازدید ۱ دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک،خبر

صحرای آریزونا، میزبان بزرگترین ساختمان انرژی صفر دنیا

ساختمان انرژی صفر بزرگترین ساختمان انرژی صفر دنیا در قلب صحرای آریزونا در آمریکا جای گرفته است. این ساختمان انرژی صفر بزرگترین ساختمانی از این دست است که تأییدیه مؤسسه بین‌المللی آینده زندگی (International Living Future Institute) را دریافت کرده است. این ساختمان، بزرگترین... (ادامه مطلب)

۵ شهریور ۱۳۹۲ 1,866 بازدید ۱ دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک،خبر

رشد صنعت انرژی بادی بین سالهای 2006 تا 2012 میلادی

توربین بادی 7 بنا به گزارشات موسسه تحقیقاتی GlobalData بر اساس تحلیل های صورت گرفته بر بازار جهانی انرژی بادی ، سهم بازار توربین های بادی، هزینه های نصب، قوانین وضع شده و سرمایه‌گذاری های منتهی به سال 2020 میلادی، توان و ظرفیت نصب شده در بخش بادی به طور متوسط سالانه... (ادامه مطلب)

۳ شهریور ۱۳۹۲ 1,076 بازدید ۱ دیدگاه موضوع: انرژی بادی،خبر

ساخت ژنراتور سنکرون خطی مولد برق از امواج آبی در کشور

انرژی امواج یک شرکت دانش بنیان در تبریز موفق به طراحی و ساخت ژنراتور سنکرون خطی مولد برق از انرژی امواج آبی شد. مهندس محمدباقر نیکوفر، مجری طرح در این باره می‌گوید: ماهیت پایان‌ناپذیر و قدرتمند امواج دریا در کنار هزینه اندک تبدیل این انرژی به انرژی... (ادامه مطلب)

۲ شهریور ۱۳۹۲ 1,270 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک،خبر

بزرگترین مجموعه پنل های خورشیدی دنیا

بزرگترین مجموعه پنل های خورشیدی دنیا در آلمان کار نصب بزرگترین مجموعه پنل های خورشیدی روی بام در اروپا به اتمام رسید. جای تعجبی ندارد که این اتفاق در آلمان رخ داده باشد. این مجموعه از پنل های خورشیدی مساحتی به اندازه 11 هکتار را پوشش داده و شامل 33000 پنل می‌گردد که قابلیت تولید 8.1 مگاوات برق را... (ادامه مطلب)

۳۱ مرداد ۱۳۹۲ 1,114 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،خبر

دومین همایش ملی دانشجویی اکولوژی حفاظت

دومین همایش ملی دانشجویی اکولوژی حفاظت دومین همایش ملی دانشجویی اکولوژی حفاظت ، 14 شهریور ماه 92 در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌گردد.   محورهای همایش: 1- روابط جوامع انسانی با مناطق حفاظت شده 2- اخلاق محیط زیستی 3- فواید حفاظت از تنوع زیستی بر اشکال حفاظت در گذشته 4- اهداف نوین... (ادامه مطلب)

۳۰ مرداد ۱۳۹۲ 1,056 بازدید بدون دیدگاه موضوع: اخبار کنفرانس و همایش


دعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×