120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60
آذر ۱۳۹۲

الگوهای جریان هوا در اطراف توربین های بادی

experimental-isocontours-data-scaled-wind-turbine-array-lg آخرین دستاورد پژوهشگرانی كه به كار مدلسازی تأثیرات تغییر الگوهای جریان هوا بر روی توان خروجی توربین های بادی مشغول می‌باشند، حاكی از آن است باد قابلیت ایجاد انرژی از یك جهت غیرمنتظره دیگر نیز دارد! بلی! از پایین! بنابر تحقیقات پژوهشگران كه در... (ادامه مطلب)

۵ آذر ۱۳۹۲ 1,384 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی بادی،خبر

چین بزرگترین قطب استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر

neutroninves بهره‌برداری گسترده از منابع انرژی تجدیدپذیر در چین باعث شده است كه این كشور از لحاظ آماری، از مجموع اتحادیه اروپا، ایالات متحده آمریكا و ژاپن پیشی بگیرد. بنا به گزارش روزنامه China Daily، آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) در چشم‌انداز سالانه انرژی جهان... (ادامه مطلب)

۳ آذر ۱۳۹۲ 919 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک،خبر

نیروگاه تبدیل انرژی حرارتی اقیانوس (OTEC)

ocean-thermal-energy-conversion-otec-lg شركت لاكهیدمارتین و گروه رینوود (Lockheed Martin & Reignwood Group) قراردادی را برای طراحی یك نیروگاه تبدیل انرژی حرارتی اقیانوس (OTEC) به ظرفیت 10 مگاوات منعقد ساخته‌اند كه در صورت اتمام این پروژه، بزرگترین نیروگاه جهان در نوع خود خواهد بود. شركت لاكهیدمارتین... (ادامه مطلب)

۲۰ آبان ۱۳۹۲ 1,391 بازدید ۱ دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک،خبر

سفره‌های آب زیرزمینی منبعی پاك برای گرمایش و سرمایش

2013_132_Staedtischer_Untergrund_birgt_nachhaltige_Energie منابع عظیمی از انرژی در زیر شهرهای بزرگ نهفته است. به عنوان مثال می‌توان با استحصال و استفاده از انرژی گرمایی آب گرم موجود در سفره‌های زیرزمینی برای ایجاد گرمایش در زمستانها و سرمایش در تابستان از مزایای یك منبع انرژی پاك استفاده... (ادامه مطلب)

۱۵ آبان ۱۳۹۲ 1,141 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی زمین گرمایی،انرژی‌های پاک،خبر

آماری عجیب از فرصتهای شغلی سبز در آمریکا

فرصتهای شغلی سبز 1 پروژه هایی که در زمینه انرژی های پاک و صنعت حمل و نقل پایدار در آمریکا و طی سال جاری (2013 میلادی) تعریف و اجرایی گردید موجب شد تا قریب به 40000 فرصت شغلی سبز در نیمه دوم سال 2013 در این کشور ایجاد گردد. این آمار که طی آخرین گزارش فرصتهای شغلی سبز توسط مؤسسه E2... (ادامه مطلب)

۱۲ آبان ۱۳۹۲ 1,137 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک،خبر


دعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×