120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60
دی ۱۳۹۲

جام جهانی 2014 برزیل با استادیوم خورشیدی

استادیوم خورشیدی در حالیکه کمتر از شش ماه به آغاز جام جهانی 2014 برزیل باقی مانده است، یک استادیوم دیگر فوتبال در برزیل به انرژی خورشیدی مجهز گردید. به این ترتیب، استادیوم خورشیدی Itaipava Arena در شهر São Lourenço da Mata با استفاده از سیستم فتوولتائیک نصب شده بر روی سقف آن قادر... (ادامه مطلب)

۷ دی ۱۳۹۲ 1,260 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،خبر

اینفوگرافیک 10 کشور برتر دنیا در انرژی خورشیدی

global-solar-energy-generation-2012-infographic در سال 2003 میلادی، در دنیا 2 تراوات ساعت برق خورشیدی تولید گردید. 9 سال بعد یعنی در سال 2012 این رقم به 93 تراوات ساعت رسید! در این تصویر که اینفوگرافیک 10 کشور برتر دنیا در انرژی خورشیدی است، رشد انفجاری صنعت خورشیدی در جهان به خوبی مشهود است. آلمان پیشرو... (ادامه مطلب)

۴ دی ۱۳۹۲ 1,133 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،خبر

سمینار تخصصی محیط زیست و انرژی پاک ایران

environmental سمینار تخصصی محیط زیست و انرژی پاک ایران در تاریخ 8 اسفندماه سال جاری در شهر اراک برگزار خواهد گردید. محورهای این سمینار از این قرار است: مدیریت و بهینه سازی مصرف انرژی در صنعت دخیره سازی انرژی در صنعت انرژی های تجدیدپذیر و اثرات زیست... (ادامه مطلب)

۳ دی ۱۳۹۲ 1,013 بازدید بدون دیدگاه موضوع: اخبار کنفرانس و همایش،انرژی‌های پاک

کتاب روند توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر با مقدمه آقای چیت‌چیان

روند توسعه انرژی های تجدیدپذیر کتاب روند توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر با مقدمه آقای چیت‌چیان، وزیر نیرو، منتشر شد.   این کتاب توسط گروه انرژی‌های تجدیدپذیر قرن ۲۱ (REN21) که یکی از معتبرترین مؤسسات جهان در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر محسوب می‌گردد در تیرماه سال جاری تدوین و... (ادامه مطلب)

۳۰ آذر ۱۳۹۲ 1,070 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک،خبر

دانلود کتابچه اطلاعاتی انرژی های تجدیدپذیر

NREL-report-no-subs-2025 لابراتوار ملی انرژی های تجدیدپذیر آمریکا (NREL) کتابچه اطلاعاتی انرژی های تجدیدپذیر در سال 2012 را به نیابت از دفتر کارایی انرژی و انرژی های تجدیدپذیر وزارت انرژی آمریکا منتشر ساخت. این گزارش سالانه به عنوان یک ارزیابی بسیار مهم از آمارهای انرژی در سال... (ادامه مطلب)

۲۶ آذر ۱۳۹۲ 1,430 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک،خبر

سیستم های نوین ذخیره سازی راهی برای مقابله با ناپایداری انرژی های تجدیدپذیر

ذخیره سازی انرژی سیستم های ذخیره سازی انرژی، یکی از تکنولوژی های کلیدی بازیابی انرژی می باشند. به کمک آنها، برق فتوولتائیک و بادی می تواند تا زمان مصرف ذخیره گردد. در موسسه فن آوری Karlsruhe در آلمان، چندین نیروگاه خورشیدی نمونه، نیروگاه های بادی کوچک، باطری های... (ادامه مطلب)

۲۵ آذر ۱۳۹۲ 1,066 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی بادی،انرژی خورشیدی،خبر


دعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×