120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60
مهر ۱۳۹۳

تولید همزمان برق و آب آشامیدنی با دیش‌های آفتابگردانی

۱۴۱۱۸۱۹۳۲۴۱۹۹_۳۹ محققان IBM روش جدیدی برای تولید همزمان برق و آب قابل شرب با استفاده از انرژی خورشیدی ابداع کرده‌اند. به گزارش سرویس فناوری ایسنا، تولید برق از انرژی خورشید، فناوری جدیدی محسوب نمی‌شود، اما محققان IBM با همکاری شرکت Airlight Energy طرح جدیدی را برای... (ادامه مطلب)

۸ مهر ۱۳۹۳ 738 بازدید ۱ دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،خبر

سند جامع ستاد انرژی‌های نو در آستانه تصویب

81150746-5671830 تصویب سند جامع ستاد انرژی‌های نو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در شورای عالی انقلاب فرهنگی مراحل پایانی خود را طی می‌کند. ستاد توسعه فناوری انرژی‌های نو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به منظور استفاده از نظرات کارشناسی صاحبنظران مختلف... (ادامه مطلب)

۸ مهر ۱۳۹۳ 499 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک

ورود اولین خودروهای خورشیدی به ناوگان حمل و نقل

استلا - خودرو خورشيدي سالهاست که کمپانی های مختلف به ساخت و تولید خودروهای خورشیدی روی آورده اند، اما اکنون خودروهای خورشیدی به خیابان های کالیفرنیا وارد شده اند که می توانند سرنشینان بیشتری را جا به جا کنند. با نفوذ علم و تکنولوژی در تمامی حوزه ها، زندگی انسان ها دچار... (ادامه مطلب)

۷ مهر ۱۳۹۳ 605 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،خبر

تصاویر نیروگاه خورشیدی ملارد

نیروگاه-خورشیدی-ملارد-۳ چندی پیش خبر افتتاح نیروگاه خورشیدی ملارد را که حاصل دسترنج و زحمات متخصصین شرکت آترین پارسیان بود منتشر ساختیم. در این مطلب تعدادی از تصاویر مربوط به روز افتتاحیه این نیروگاه خورشیدی را با شما عزیزان به اشتراک گذاشته‌ایم. نیروگاه خورشیدی ملارد... (ادامه مطلب)

۶ مهر ۱۳۹۳ 2,683 بازدید ۴ دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،خبر

ایجاد نیروگاه خورشیدی پنج کیلو واتی در دانشگاه صنعتی سجاد

SolarPowerPlant رئیس هیات امنای دانشگاه صنعتی سجاد مشهد از راه‌اندازی نیروگاه خورشیدی پنج کیلو واتی در این دانشگاه خبر داد. خلیل مافی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار علمی ایسنا منطقه خراسان، با اعلام این خبر اظهار کرد: دانشگاه صنعتی سجاد در راستای کمک به گسترش فرهنگ... (ادامه مطلب)

۲ مهر ۱۳۹۳ 675 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،خبر

اولین شماره مجله انرژی‌های تجدیدپذیر و محیط زیست منتشر می‌شود

jree-logo2 رئیس پژوهشکده انرژی پژوهشگاه مواد و انرژی از انتشار اولین شماره مجله انرژی‌های تجدیدپذیر و محیط زیست (Journal of Renewable Energy and Environment) در پاییز ۹۳ خبر داد. دکتر محمد پازوکی با اعلام این خبر اظهار کرد: این مجله علمی پژوهشی با همکاری پژوهشگاه مواد و انرژی و... (ادامه مطلب)

۱ مهر ۱۳۹۳ 936 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک،خبر


دعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×