120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60
آذر ۱۳۹۳

آزمایشگاه مرجع خورشیدی تجهیز شد

۱۰۸۱۴_۵۴۹ عضو شورای ستاد توسعه فناوری انرژی‌های نو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ساخت سلول خورشیدی با حمایت این ستاد در داخل کشور خبر داد. دکتر ابراهیم سلیمانی درباره ضرورت استفاده از انرژی خورشیدی، اظهار کرد: انرژی خورشیدی در ایران نه تنها... (ادامه مطلب)

۹ آذر ۱۳۹۳ 651 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،خبر

چهره ماندگار علم جغرافیا: از فرصت طبیعی انرژی های تجدیدپذیر استفاده کنیم

Parviz_Kardavani چهره ماندگار علم جغرافیا و کویر با تاکید بر موقعیت مناسب ایران برای استفاده از انرژی های طبیعی خورشید و باد گفت: انرژی های نو فرصت های طبیعت برای کشور است و نباید به راحتی این فرصت ها را از دست داد. «پرویز کردوانی» در همایشی با عنوان انرژی های... (ادامه مطلب)

۹ آذر ۱۳۹۳ 675 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک،خبر

ایجاد مزرعه بادی در مسیر بادهای ۱۲۰ روزه

مزرعه بادی مدیر عامل سازمان انرژی‌های نو (سانا) ایجاد مزرعه بادی در مسیر عبور بادهای ۱۲۰ روزه سیستان و بلوچستان را عاملی برای تامین برق منطقه و تامین بخشی از نیازهای کشور دانست. یوسف آرمودلی تصریح کرد: استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر و ایجاد نیروگاه بادی و... (ادامه مطلب)

۹ آذر ۱۳۹۳ 557 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی بادی،خبر

اولین کنفرانس انرژی های تجدیدپذیر و توسعه پایدار زابل

اولین کنفرانـــس انرژی های تجدیدپذیر و توسعه پایدار زابل اولین کنفرانس انرژی های تجدیدپذیر و توسعه پایدار زابل با هدف تغییر الگوی کشت و جایگزین کردن کشت گلخانه‌ای (هیدروپونیک) با استفاده از پنل‌های خورشیدی و توربین‌های بادی در تاریخ ۲۴ الی ۲۵ دی ماه سال جاری توسط دانشگاه زابل برگزار می‌گردد. از... (ادامه مطلب)

۵ آذر ۱۳۹۳ 1,091 بازدید بدون دیدگاه موضوع: اخبار کنفرانس و همایش،انرژی‌های پاک

تکنولوژی جدید پیل سوختی برای تبدیل گاز طبیعی به انرژی

GE_Test تولید برق پراکنده به جای استفاده از نیروگاه‌های مرکزی در حالیکه بخش عظیمی از دنیا تحت پوشش گسترده شبکه‌های انتقال برق قرار دارند، هنوز هم نواحی بسیاری حتی در کشورهای توسعه یافته وجود دارد که منفصل از شبکه (Off-grid) هستند. شرکت Bloom Energy اخیراً یک... (ادامه مطلب)

۵ آذر ۱۳۹۳ 622 بازدید بدون دیدگاه موضوع: انرژی‌های پاک

جزیره خورشیدی شناور ژاپن

۱۰۷۲x715xjapsole.jpg.pagespeed.ic.iMoVh2Nf6z فاجعه نیروگاه اتمی فوکوشیمای ژاپن که در پی زلزله سال ۲۰۱۱ و سونامی ناشی از آن رخ داد، باعث شد تا نگاه دولتمردان ژاپنی به استفاده از منابع انرژی‌های تجدیدپذیر معطوف گردد. اگر چه بازگشت به استفاده از نیروگاه‌های اتمی در این کشور کاملاً متوقف و... (ادامه مطلب)

۵ آذر ۱۳۹۳ 834 بازدید ۱ دیدگاه موضوع: انرژی خورشیدی،خبر


دعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×